2019 birželio 15 TPA LS Klaipėdos poskyrio pirmininkas Sigetomas Olšauskas

2019-06-05 ankstyvą rytą, būdami apsirūpinę patogia, greitaeige avalyne išvykomę į Partutovice miestelį Čekijoje, į TPA Čekijos skyriaus narių organizuojamą žygį pėsčiomis.

Keliaudami link tikslo aplankėme, jau liepomis kvepiančia, Prahą. Tai ypatingai gražus miestas, turintis nuostabią architektūrą, daugybę senų, istoriją pasakojančių pastatų, vingiuotų gatvelių. Praha ne veltui dar dažnai vadinama šimto bokštų miestu.

O koks gražus Karolio tiltas, nutiestas per Vltavos upę. Trumpai apie jį – padėtas statyti 1357 m. vadovaujant karaliui Karoliui IV, užbaigtas XV a. pradžioje. Jei būti subjektyviems tai tiltas gražiausias naktį. Pirmieji kelionės įspūdžiai iš naktinės Prahos. Mūsų įspūdžiai tik ramus, smalsus pasivaikščiojimas nakties sutemų gaubiamu ir žibintų šviesomis pasipuošusiu Prahos miestu.

Dieną Praha jau kitokia. Pilna turistų ir vietinių šurmulio. Į kai kurias lankytinas vietas driekiasi eilės norinčių patekti. Štai net į Prahos pilį – Šv. Vito katedrą buvo nusidriekusi apie 200 m. gyva eilė. Teko rinktis kitas vietas.

Apsilankėme 1891 metais pastatytame 60 m aukščio apžvalgos bokšte, pastatytame ant aukščiausio miesto kalno – Petřín (327 m) kalno. Tai yra 5 kartų mažesnė Paryžiaus Eifelio bokšto kopija. Įveikę 299 bokšto pakopų, apžvalgos viršūnėje ir pasigrožėjome nuostabia Prahos panorama.

Išvykę iš Prahos aplankėme Velka Amerika– Didžiąja Amerika pavadintą uždarytą kalkakmenio karjerą. Ši vieta yra prie Morina kaimelio, apie 30 km į vakarus nuo Prahos, netoli Karlštejn pilies (Hrad Karlštejn). Karjero ilgis yra apie 1 km, o plotis apie 150 metrų. Karjero apačioje tyvuliuoja viliojantis turkio spalvos tvenkinys. Kalkakmenio gavyba šiame regione prasidėjo dar XIX a., o didysis – Velka Amerika karjeras, buvo uždarytas 1963 m.

Aplankėme ir Karlštejn pilį. Ją pastatė čekų karalius ir Romos imperatorius Karlas IV, kad joje galėtų saugoti impertoriškąsias brangenybes, šventąsias relikvijas, bei karūnos brangakmenius. Karlštejn pilis baigta statyti 1365m. Be savo gražių dekoracijų ji išsiskiria iš kitų laiptuotu išdėstymu pagal atskirų pilies dalių svarbą.

Pakeliui dar aplankėme Brno miestą. Išvykę iš Brno, besidairydami per autobuso langus susidomėjome toliau nuo kelio esančiu miestu. Ir ne be reikalo. Mūsų akis patraukė Kromeržyžo miestas, Olomouco regione. Šaltiniai nurodo, kad 1997 metais Kromeržyžas buvo pripažintas gražiausiu miestu Čekijos Respublikoje. Vertėjo aplankyti.

2019-06-08 išaušo žygio diena. Atvykę į Partutovice miestelį, gavę sočius žygeivio davinius pradėjome žygį. Ėjome pasirinkę pagal savo fizines galimybes. Kas ištvermingesnis ėjo 29 km atstumą, o tie kurie dar nesiryžo tolimai distancijai gėrėdamiesi nuostabia Čekijos gamta, kalnais bei kalvomis, ėjome 15 km. Po žygio organizatorių buvome apdovanoti atminimo medaliais bei diplomais, po atokvėpio, labai įdomiai pabendravę su užsienio kolegomis, pasikeitę suvenyrais su atributika, planuodami kitas keliones, išvykome namo.