Sveikiname su Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena!

2019 liepos 5 TPA LS valdyba

Mieli kolegos, bičiuliai!
Liepos 6-ąją Lietuva švenčia Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.
Džiaugiamės, kad galime didžiuotis tuo, kad Lietuvos, kaip pilnateisės ir garbingos valstybės vardas pasaulyje žinomas jau daugelį amžių.

Lietuvos vardas pasaulyje žinomas jau daugiau, nei 1000 metų.

1253 m. liepos 6 d. buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos karalius Mindaugas. Tuo metu ir dar ilgus amžius Lietuva buvo galinga ir garsi valstybė, vienijusi daugelio kultūrų žmones.

Istorija taip lėme, kad dalį savo netrumpos istorijos laikotarpio mūsų Tėvynė buvo aneksuota ir išgyveno ne pačius saugiausius savo metus.

Liepos 6-oji, kaip labai prasminga Valstybės šventė – Valstybės diena (Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena) – paskelbta 1990 m. spalio 25 d.

Kartu džiaukimės, kad paskutinius trisdešimt metų mes vėl žengiame savo Valstybės gerbūvio kėlimo, Lietuvos vardo garsinimo ir tautiškumo puoselėjimo keliu.

Sveikiname visus Jus su Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena, kuri ir šiais metais neabejotinai padovanos ypatingą bendrumo jausmą, leis pajausti, kad Lietuva mums labai labai brangi…

Prisiminkime mūsų visų garsiai išdainuotą frazę: „Mes tikrai mylim Lietuvą!“ ir,  minėdami Valstybės dieną,  š.m. liepos 6 d.  21.00 val. kartu sugiedokime Lietuvos himną. (https://youtu.be/cZLDV2TvMX0)
Gražios šventės!

Servo per Amikeco!

TPA LS Valdyba