Alytaus poskyrio kelionė po šarmingąją Rumuniją

2019 birželio 8 TPA LS Alytaus poskyrio pirmininkas Dainius Blažys

2019 m. gegužės 25-31 dienomis TPA LS Alytaus poskyrio nariai su savo draugais, artimaisiais bei bičiuliais iš TPA LS Druskininkų poskyrio visą savaitę keliavo  po Rumuniją.

Pirmąją dieną laukė ilgas kelias per kaimyninę Lenkiją, todėl keliautojai aplankė vieną seniausių Kazimiero Didžiojo statytų miestų – Liubliną. Antrąją dieną susipažino su Oradia – miestu vadinamu vartais į Transilvaniją, bei mėgavosi rumuniškų vynų degustacija Ajude. Trečiąją dieną susipažino su vienu iš autentiškiausių Rumunijos miestų – Sibiu, kuris turi nepakartojamą veidą, t. y. vieną nuostabiausių ir geriausiai išlikusių Rumunijos senamiesčių. Besigrožint kalnais ir slėniais, serpantininiais keliais jie atvyko į Bran, kur stūkso įspūdinga ir gausiausiai užsienio turistų lankoma, XIV a. pastatyta Drakulos pilis, apraizgyta daugeliu kraupių legendų. Po smagaus pasivaikščiojimo sustojimas viduramžių mieste – Brašove, kuriame keliaujantys aplankė XIV a. pastatytą Juodąją bažnyčią. Ketvirtoji diena prasidėjo nuostabaus grožio Peleš rūmų aplankymu. Vėliau apsilankymas garsiajame Sinajos vienuolyne ir nepakartojamas kilimas džipais į panoraminę aikštelę. Vaizdai – “wau” ir adrenalino dozė – garantuota. Penktąją dieną atvyko į grafo Drakulos gimtąjį miestą Sigišoarą, dar vadinamą „Transilvanijos perlu“. Pasigrožėję apylinkėmis patraukė į Turda miestelį, kur aplankė druskų kasyklas, čia pasitiko magiškas požemių pasaulis. Šeštąją dieną keliautojai pasiekė Maramurešą, kur stovi vienas įspūdingiausių Rumunijos vienuolynų, aplankyta seniausia XIV a. Jeud cerkvė. Ir gilų įspūdį palikęs sustojimas Sapanta kaime, prie Linksmųjų kapinių, tai kažkas tokio… Reikia pačiam pamatyti. Septintąją dieną kelias namo, bet ir čia rastas laikas sustoti Balstogėje ir pasivaikščioti po naktinį senamiestį.

Fantastiškas oras leido pažinti dar vieną neatrastą šalį – Rumuniją, o puiki kompanija leido suprasti, kad keliauti yra smagu, kad tradicijos turi būti tęsiamos, tad greitai pasidalinsime naujais planais! Kviečiame prisijungti keliauti kartu su TPA LS Alytaus poskyriu!!!

Servo Per Amikeco