Apie „vasaros dienas“ Estijoje…

2017 liepos 22 Panevėžio poskyrio pirmininkas Gintaras Šaltis

2017 m. liepos 14-16 dienomis grupė Lietuvos TPA Panevėžio skyriaus narių, kolegų iš Estijos kvietimu dalyvavo renginyje „Vasaros dienos“, kuris vyko Estijoje, Jegevos apskrityje esančiame Vaare turizmo centre. Nors nuo Panevėžio iki Vaare miestelio po darbo dienos turėjome įveikti net 480 kilometrų, tačiau smagioje kompanijoje kelionė neprailgo ir išsvajotąją Estiją per Latvijos remontuojamus kelius pasiekėme po 8 valandų. Penktadienio diskoteka jau buvo įsiūbavusi, taigi pataikėme kaip tik laiku ir į patį smagumą.

Išaušus šeštadienio rytui pamatėme, kad esame vienintelė delegacija iš Lietuvos. Sutikome jau seniai pažįstamus mūsų draugus „braliukus“ latvius, susipažinome su estų, suomių ir rusų kolegomis. Po sočių pusryčių renginys buvo atidarytas, pakelta TPA vėliava, sugrotas Estijos himnas ir visi norintys rungtyniauti renginio dalyviai buvome suskirstyti į keturias komandas.                      Komandų laukė linksmos užduotys, kurias sprendžiant reikėjo prisiminti ne tik savo, bet ir kaimyninių šalių, TPA istoriją, gyvūnijos pasaulį ir geografines žinias. Visus atsakymus į klausimus teko pateikti ne tradiciškai, o parodyti išmonę ir atsakymus pademonstruoti kūnų ir daiktų pagalba bei užfiksuoti fotonuotraukose. Daugiausia šurmulio kilo dėl kalbos barjero, kadangi komandos buvo mišrios, teko prisiminti anglų ir rusų kalbas, padirbėti vertėjais iš keleto kalbų, nes kitaip nebūtume įveikę linksmųjų užduočių.

Buvo daug juoko ir linksmybių, griuvinėjimų, laistymosi vandeniu ir klaidžiojimo vertimuose. Tačiau komandos visas užduotis įvykdė puikiai, todėl vakare paaiškėjo, kad nugalėjo draugystė ir buvome apdovanoti atminimo dovanėlėmis, gaiviaisiais gėrimais ir rūkytais karšiais.

Dovanos toli nenukeliavo, gulė čia pat ant stalų ir prasidėjus diskotekai buvo suvartotos pagal paskirtį. Kol suaugusieji visą dieną pramogavo, vaikais pasirūpino estų „auklytės“, kurios mokė spalvinti, lipdyti, velti iš vilnos. Raminantis vilnos vėlimas įtraukė ir suaugusius ir buvo puiki atgaiva po rungčių.

Ypatingai džiaugėmės turėdami progą artimai pabendrauti su knygos apie Pasaulio policiją autore Olga Birkina iš Sankt Peterburgo.

Šeštadienio diskoteka su gyva muzika ir legendinėmis praėjusio šimtmečio dainomis užtruko iki paryčių. Čia vertimo jau nebereikėjo.

Sekmadienį buvo nuleista sąskrydžio vėliava, atsisveikinome su senais ir naujais draugais, pasikeitėme adresais ir pasižadėjome tarnauti draugaujant.

Grįždami į namus, užsukome į seną Estijos Tartu miestą, kur apžiūrėjome katedrą ir šalia jos esantį memorialinį parką ir su dainomis grįžome Panevėžin.

Raginame ir kitus Lietuvos kolegas pasiryžti ir kitais metais nuvažiuoti į ramių žmonių šalį – Estiją.