BĖGTI KARTU SU NAIKINTUVU

2018 balandžio 24 TPA LS Šiaulių poskyrio pirmininkė Laura Zaleskienė

Balandžio 21 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko tradicinis ir vienintelis toks unikalus šalyje bėgimas naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2018“.
NATO 14-osioms metinėms pažymėti skirtame bėgime dalyvavo apie 7 tūkst. bėgikų, tarp kurių buvo gausus Lietuvos kariuomenės, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, sąjungininkų karių, Šiaulių meras Artūras Visockas, ir įvairaus amžiaus bėgimo entuziastų būrys. Kartu su kariais ir bėgimo entuziastais renginyje dalyvavo ir gausus būrys policijos pareigūnų, kurie 3 kilometrų atstumą įveikė kartu su šeimomis.
Runway Run 2018“ renginio dalyviai vykusioje karinės technikos ekspozicijoje galėjo apžiūrėti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karių atsigabentą karinę techniką, įvairias pėstininkų mašinas , pasimatuoti kario ekipuotę , taip pat susipažinti su Lietuvos policijos ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos eksponuota technika ir įranga, pasivaišinti kariška arbata, Policijos stende gyventojai galėjo apžiūrėti pareigūnų transporto priemones, darbo įrankius, pasimatuoti ekipuotę, pasiklausyti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro bei dainininkės Beatrich.
Istorinės patrankos šūviui paskelbus bėgimo pradžią, kartu su gausiu bėgikų būriu startavo ir mūsų Tarptautinės policijos asociacijos Šiaulių poskyrio atstovė, fizinio aktyvumo propaguotoja, „Lietuvos sveikuolis“ laureatė Marytė Vaitkutė.  Apie Marytės entuziazmą galima rašyti knygas: apie jos maudymąsi eketėse, apie ilgų distancijų bėgimus, bėgimą per bebaigiančias rusenti žarijas,  apie dalyvavimą Šiaulių miesto ir Lietuvos sportiniuose renginiuose. Štai prieš mėnesį ji dalyvavo Šiaulių Prisikėlimo aikštėje, kur Lietuvos policija, Lietuvos kariuomenė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas susibūrė vieningam tikslui – Lietuvai padovanoti 100 atsispaudimų.
Kaip sako Marytė: „Geriausias poilsis – fizinis aktyvumas, kuris visapusiškai stiprina žmogaus sveikatą, o sveikas žmogus visuomet laimingas, ir atvirkščiai – laimingas visuomet sveikas“.