Biržiečiai dalyvavo ekskursijoje „Alaus kelias“

2014 gruodžio 16 TPA LS Biržų poskyrio narė Zita Žalinkevičienė

Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais. Turbūt kiekvienam lietuviui yra pažįstamas aludarių karaliumi tituluojamas veikėjas Jokimas Žaldokas iš režisieriaus ir dramaturgo, biržiečio Boriso Dauguviečio pastatytos pjesės „Žaldokynė“. Beje, Jokimo Žaldoko prototipas – Jurgis Žaldokas ir išmokė žymųjį dramaturgą daryti alų.

Šiandien biržiečiai siūlo pasidalinti savo alaus gamybos paslaptimis ir kviečia į ekskursijas Biržų krašto muziejuje „Sėla“, kur rengiama krašto aludarytės tradicijas pristatanti  edukacinė programa suaugusiems „Žaldoko alus“, Biržų alaus daryklose  TŪB „Rinkuškiai“ ir UAB „Biržų alus“, Butautų dvaro bravore.

Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Biržų rajono policijos asociacijos nariai nusprendė pasinaudoti proga patiems išbandyti ir sudalyvauti ekskursijoje – apžiūrėti alaus daryklą. Šį kartą pasirinko ekskursiją su gidu, degustavimą ir programą Rinkuškių alaus darykloje, restorane „Alaus kelias“.

Gruodžio 21 d. būrelis entuziastų, norinčių pamatyti kaip alus verdamas pagal visas moderniausias šiandienines technologijas, susirinko prie restorano „Alaus kelias“. Pirmiausia mus pasitiko Rinkuškių alaus daryklos atstovė gidė Alvyda, kuri supažindino su alaus daryklos įkūrimo istorija,  aprodė įmonės teritoriją, gamyklą, įrenginius ir papasakojo kaip gimsta alus. Teko pamatyti visą procesą nuo brandinimo iki alaus išpilstymo, sužinoti daug įdomių alaus darymo detalių, kitų su alumi susijusių aspektų.

Įdomu buvo apžiūrėti restorano „Alaus kelias“ eksponatų kolekciją, kur pamatėme daug senoviškų alaus darymo įrengimų, net alaus kubile rūgstantį alutį, alaus daryklos apdovanojimus. Žinoma, mūsų galvose (na, bent jau vyrų tai tikrai) nekantriai sukosi mintys apie restorano mažojoje salėje paruoštą vaišių stalą. Čia mūsų laukė 7 rūšių alaus degustacija, karštas patiekalas ir užkanda prie alaus. Paviešėję iki valios restorane, išklausę gidės pasakojamų linksmių istorijų –tikrų atsitikimų skirstėmės į namus.

 

Net artima kelionė gali būti patraukli ir paįvairinanti savaitgalį – įsitikinę ekskursijos dalyviai.