Alytaus poskyrio organizuojama kelionė į Rumuniją

Pradžia: 2019 gegužės 25

Pabaiga: 2019 gegužės 25

Vieta: Rumunija

TPA LS Alytaus poskyris informuoja, kad yra LAISVŲ VIETŲ į Rumuniją
Data 2019-05-25 / 31
Kaina 329 Eur.
Kreiptis: dainius.blazys@policija.lt arba odeta.petraitiene@policija.lt

KVIETIMAS Į KASMETINĘ KELIONĘ

Sveiki,
tikslas – RUMUNIJA
data 2019.05.25-31
kaina, kai grupė 35 – 329 EUR
kai grupė 44 – 299 EUR

Registracija ir 100 Eur. avansas iki 2019-02-14 D. Blažiui, O. Petraitienei arba D. Zamblauskienei

Programa:

1 diena: Alytus – Liublinas (450 km) – Prešovas (360 km)
Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstama į vieną seniausių Kazimiero Didžiojo statytų miestų – Liubliną. Ekskursija po Liublino senamiestį: gynybinės miesto sienos, Karališkieji tribunolo rūmai ir pagrindinė aikštė, Domininkonų bažnyčia, miesto katedra, Lietuvos aikštėje pastatytas paminklas Liublino unijai, miesto simbolis – Krokuvos vartai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Pasigrožima karališkąja rezidencija – įspūdingo grožio Liublino pilimi (iš išorės). Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

2 diena: Prešovas – Oradia (310 km) – Sibiu (330 km)
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją. Trumpa pažintis su Oradia – miestu vadinamu vartais į Transilvaniją. Mieste gausu baroko ir moderno architektūros pastatų. Dar šis miestas vadinamas Transilvanijos Paryžiumi. Ekskursijos po miestą metu apžiūrima: Piata Unirii esanti miesto rotušė, graikų-katalikų katedra ir vyskupija, „Juodojo erelio“ viešbutis bei pasažas su daugybe parduotuvėlių ir kavinių, 18 a. pastatyta unikali bažnyčia, turinti astronominį laikrodį, rodantį mėnulio fazes. Esant galimybei rumuniškų vynų *degustacija Ajude. Toliau vykstama link Sibiu. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Sibiu – Bran (150 km) – Brašovas (30 km)
Pusryčiai. Pažintis su vienu iš autentiškiausių Rumunijos miestų – Sibiu, kuris įkurtas buvusios romėnų gyvenvietės Sibinum vietoje. Čia beveik kiekvienas namas pripažintas architektūriniu paminklu. Šis žavus miestas 2007 m. buvo paskelbtas Europos kultūros sotine. Pasivaikščiojimas jaukiomis senamiesčio gatvelėmis besigrožint gynybiniais bokštais ir sienomis, amatininkų gildijų pastatais ir bažnyčiomis. Sibiu turi savo nepakartojamą veidą – tai vienas nuostabiausių ir geriausiai išlikusių Rumunijos senamiesčių. Besigrožint kalnais ir slėniais, serpantininiais keliais atvykstama į Bran, kur stūkso įspūdinga ir gausiausiai užsienio turist ų lankoma, XIV a. pastatyta Drakulos pilis, apraizgyta daugeliu kraupių legendų. Airių rašytojo B. Stoukerio romanas „Drakula“ išgarsino ne tik autorių, bet ir paslaptingąją Bran pilį, mistinį grafą Drakulą ir jo prototipą – žiaurųjį Volonijos valdovą Vladą Tepešą, kuris, kaip pasakojama, jam prasižengusius žmones sodindavo ant kuolo. *Apsilankymas paslaptingoje Drakulos pilyje, primenančioje gotikinę Transilvanijos pasakų pilį. Toliau sustojama saksų viduramžių mieste – Brašove, kuriame aplankoma rotušės aikštė, XIV a. pastatyta Juodoji bažnyčia ir kitos miesto įžymybės. Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Brašovas – Sinaja (50 km) – Busteni (11 km) – Brašovas (40 k m)
Pusryčiai. Išvyka į Sinajos kalnų kurortą Pietų Karpatų kalnuose, kuris įsikūręs beveik 1000 m virš jūros lygio. Šis miestelis ne veltui vadinamas karališkuoju. Čia XIX a. antroje pusėje buvo pastatyti *Peleš rūmai, kuriuose ilsėdavosi karalius Karolis I su šeima ir jo svečiai. Rūmuose įrengtas 160-ies kambarių muziejus, kuriame saugomos meno kolekcijos. Esant galimybei, apsilankymas garsiajame *Sinajos vienuolyne, kurio pastatų ansamblyje galima ne tik pavaikščioti, bet ir sutikti čia gyvenančių vienuolių. Iš Busteni kurorto pagal galimybę *džipais pakylama į panoraminę aikštelę, iš kur galima pasigrožėti vėjo, saulės ir lietaus sukurtomis skulptūromis „Sfinksu“ ir „Senutėmis“, tolumoje boluojančia aukščiausia Bucegi kalnų virš ukalne Omu (2505 m). Pasivaikščiojimas kalnų takeliais. Sugrįžimas į Brašovą. Nakvynė viešbutyje.

5 diena: Brašovas – Sigišoara (130 km) – Turda (120 km) – Baia Mare (180 km)
Pusryčiai. Vykstama į grafo Drakulos gimtąjį miestą Sigišoarą. „Transilvanijos perlas“, taip šį saksų XII – XVII a. pastatytą miestą vadina rumunai. Miestas, įsikūręs ant Trnavos upės kranto, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Aplankomas senamiestis, gynybiniai įtvirtinimai, XIV a. namas, kuriame gimė ir keletą vaikystės metų praleido Vladas Tepešas (Drakula). Vykstama į Turda miestelį, kur lankomos *druskų kasyklos. Ten, kur XIV-XX a. buvo gaunama druska, mus pasitinka magiškas požemių pasaulis. Čia susipažįstama su druskos kasybos istorija, pageidaujantys gali *paplaukioti valtelėmis, *pakilti apžvalgos ratu, pagal galimybę – *išsimaudyti druskingame ežere.

6 diena: Baia Mare – Birsana (70 km) – Jeud (30 km) – Sapanta (40 km) – Košice (280 km)
Pusryčiai. Lankoma *Birsanos cerkvė ir vienuolynas. Tai vienas įspūdingiausių Rumunijos vienuolynų esančių Maramureše. Čia tarsi sustojęs laikas. Toliau aplankoma seniausia – XIV a. statyta – *Jeud cerkvėje. Atvykstama į jaukų, Maramurešo ir Rodna kalnų grandinių apsuptą Borsa miestelį. Toliau vykstama link Sapanta kaimo, kurį išgarsino *“Linksmosios kapinės“. Jos įrašytos į 10-ties įdomiausių pasaulio kapinių sąrašą. Vietos kryždirbys Ionas Patras drožė ne tik įspūdingus kryžius ir vaizdus iš mirusiojo gyvenimo, bet ir kūrė linksmus tekstus, kurie papasakoja apie mirusiojo gyvenimą. Taip, kapinės gali būti linksmos ir spalvingos, atskleidžiančios vietos gyventojų kultūrą, kurioje mirties momentas kupinas džiaugsmo dėl „perėjimo“ į geresnį ir gražesnį gyvenimą. Kelionė per Rumuniją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

7 diena: Košice – Balstogė (615 km) – Alytus (200 km)
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Pakeliui trumpa pažintis su Balstoge. Pasivaikščiosime pėsčiomis po senamiestį: Branickių rūmai, kurie garsūs savo prancūziško stiliaus parku, sodais ir skulptūromis, todėl nuo seno vadinami Lenkijos Versaliu. Matysime Katedrą, Rotušę, Šv. Nikolajaus stebukladario cerkvę, įspūdingą Šv. Roko bažnyčią. Kelionė per Lenkiją. Sugrįžimas į Lietuvą,

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• kelionė turistinės klasės autobusu,
• kelionės vadovo paslaugos,
• ekskursinė programa,
• 6 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais,
• kelionės dokumentų sutvarkymas,
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,

• (*) pažymėti objektai:
– *rumuniškų vynų degustacija – ~ 10 EUR,
– *Bran pilis – ~ 40RON,
– *Sinajos vienuolynas – ~ 5 RON,
– *Peleš rūmai – ~ 60 RON,
– *vietinis transportas į kalnus – ~ 100 RON,
– *Birsanos ir Jeud cerkvės, „Linksmosios kapinės“ – ~ 20 RON,
– *Turdos druskų kasyklos ~ 30 RON