SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PREVENCIJA (FILMUKAS)

Pradžia: 2023 1 liepos

Pabaiga: 2023 1 liepos

SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PREVENCIJA | ORDERIS
 
Dalinamės Lietuvos policijos parengta vaizdo medžiaga apie naują, nuo 2023 liepos 1 dienos Lietuvoje pasitelkiamą prevencinį įrankį kovoje su smurtu artimoje aplinkoje.

https://fb.watch/mqeD21TWX6/

Nėra jokio pagrindo pateisinti smurtą artimoje aplinkoje.
Nuo šiol kovai su juo bus pasitelkiamas dar vienas įrankis- apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis. Jei jums ar kažkam kitam šiuo metu gresia pavojus patirti smurtą artimoje aplinkoje- nelikite abejingi- skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112. Į tokius skambučius reaguojantys policijos pareigūnai gali sustabdyti pavojų keliantį asmenį ir apsaugoti pavojų patiriančius. Atlikę rizikos vertinimą ir nustatę pavojaus riziką, policijos pareigūnai pavojų keliančiam asmeniui skirs 15 dienų orderį, kuris įpareigoja laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos ir nesilankyti pavojų patiriančio asmens gyvenamojoje vietoje, policijos pareigūnų nustatytu atstumu nesiartinti prie pavojų patyrusio asmens ir kartu gyvenančių asmenų bei vaikų, nebendrauti, neieškoti ryšių su pavojų patyrusiu asmeniu ir kartu gyvenančiais asmenimis bei vaikais. Nesilaikant šių įpareigojimų bus skiriama piniginė bauda. Nustojus galioti orderiui, smurto pavojų patyręs asmuo gali kreiptis į teismą prašydamas apginti jo teises kitais įstatymų numatytais būdais.
 
Smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantiems ir smurtą patyrusiems asmenims pagalbą teikia Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai visoje Lietuvoje. @skpcpagalba @lietuvos.policija