Fotoparoda „PIRMASIS GURKŠNIS“

2006 23 sausio

(TPA LS I-oji viceprezidentė Zita Gaižauskienė)

 Nuo sausio 20 iki vasario 20 d. Amatų  gildijoje, Pranciškonų g. 6, Vilniuje ( priešais  Amerikos  kultūros  centrą) veikia TPA nario Audriaus Kacelavičiaus fotonuotraukų paroda „Pirmasis gurkšnis“.

Maloniai kviečiame aplankyti šią parodą TPA narius ir artimiau susipažinti su japonų kultūros  tradicijų atspindėjimu lietuvio akimis.

Arbatos ceremonija, tai pagarba, kuklumas, ramybė, švarumas – štai kodėl jau keturis šimtmečius japonai puoselėja šią arbatos gėrimo ceremoniją. Ši ceremonija, tai kelias į vienatvę, vienatvę nuo žmonių, nuo supančio pasaulio, tai ta pati dzadzen meditacija, kurios tikslas atverti žmogui jo dvasią, sujungti jį su Visata.

Pradžioje jūs neįtariate, kad čia yra kažkas neįprasto, vienok kažkas taip traukia, kad jūs prieinate arčiau, įdėmiai įsižiūrite ir … staiga tarp nežinomybės atrandate spindintį aukso grynuolį. Tai Visata Mažame. Tai Pasaulis arbatos puodelyje.


Viena iš didžiausių arbatos ceremonijos vertybių – rankomis lipdyti arbatos ceremonijos indai. Minkštas, glazūruotas ir nelygus puodelio paviršius tartum saugo pirštų, kuriais buvo minkomas molis, pėdsakus. Rausvi, žali ir pilkai mėlyni glazūros nutekėjimai yra neatsitiktiniai. Juose jaučiamas pačios gamtos, su kuria susijęs kiekvienas japonų meno kūrinys, spindėjimas. Tad ir šiai ceremonijai buvo atrinkti ir specialiai sukurti keramikos darbai.

2004 m. vasarą Trakų pusiasalio pilies teritorijoje arbatos mokytoja iš Japonijos, Kyoko Koma bei keramikos meistras Rikio Hakudo Hashimoto pademonstravo tradicinę arbatos gėrimo ceremoniją, kuri buvo kaip sudėtinė VšĮ Vilniaus puodžių cecho organizuotos archainės keramikos stovyklos dalis (stovyklos vadovai – Dainius Strazdas ir Elena Aleksejeva)

Parodoje taip pat demonstruojamos nuotraukos iš II-osios Tarptautinės bonsai ir suiseki parodos Alytuje, kur arbatos ceremoniją demonstravo dailininkas, keramikos ir arbatos gėrimo ceremonijos meistras – Taichi Yakuoji.