Grupė panevėžiečių vasaros sezono atidaryti vyko pas „braliukus“

2018 birželio 6 TPA LS Panevėžio m. poskyrio pirmininkas Gintaras Šaltis

Saulėtą ir šiltą birželio 2 d. rytą TPA LS Panevėžio poskyrio nariai: Gintaras, Aidas, Inga, Kęstutis, Živilė, Anatolijus, atsiliepę į Latvijos kolegų kvietimą, „apsiginklavę“ sumuštinių dėžutėmis, gera nuotaika, ištroškę naujų įspūdžių, išvyko sutikti vasaros pradžios į Latviją, Ainaži r.

Kolegos latviai suorganizavo mums 6 val. kelionę valtimis Salaca upe. Plaukdami akmenuota upe, grožėdamiesi laukine, tarytum žmogaus nepaliesta gamta, džiaugdamiesi saulėtu oru, šiltu vandeniu ir nuostabia kompanija, įveikėme 15 km atstumą.

Saulei leidžiantis pasiekę krantą, apsistojome stovyklavietėje „Sarkanas klintis“. Nuostabios gamtos apsuptyje linksmai stovyklavome kartu su latviais: ragavome tradicinį turistų patiekalą – ant laužo virtą grikių košę, pagardintą mėsos konservais, skanavome linksmuolio Edmuns Sviklans pagamintą plovą – buvo taip skanu, kad net „ausys linko“. Didelį įspūdį latviams, o ypatingai mažiesiems turistams, paliko Gintaro pravesti žaidimai, sukėlę azartą ir daug emocijų.

Pernakvoję pušų apsuptyje, pusryčiams pasistiprinę plovo likučiais, atsisveikinome su svetingais latviais ir patraukėme į namų pusę. Kad neprailgtų laikas ir veltui nenueitų tolima kelionė, pakeliui aplankėme pajūrį, kur aktyvus žaidimų organizatorius Gintaras dar sugebėjo mūsų ekipažui pravesti žaidimą ant jūros kranto.

Pasidžiaugę nors trumpu, bet aktyviu poilsiu pajūryje, nutarėme aplankyti Miunhauzeno muziejų, įsikūrusį vaizdingame Vidžemės pajūryje, Duntėje, 8 km už Saulkrastų.

Miunhauzeno muziejus padeda atgimti legendai apie Jeronimą Karlą Fridrichą baroną fon Miunhauzeną. Šešerius gražiausius savo gyvenimo metus baronas kartu su savo žmona Jakobina praleido Vidžemėje, Duntės dvare.Ten jau keletą šimtmečių vietiniai žmonės nesiliauja pasakoję Miunhauzeno istorijas.

Pirmajame muziejaus aukšte įrengta Miunhauzeno šlovės salė, kur galima vaikštinėti apsirėdžius senoviniais, Miunhauzeno laikų drabužiais, o antrajame aukšte eksponuojamos dabartinių ir buvusių įžymybių vaškinės figūros. Kiekvienas gali nusifotografuoti su maestro Raimondu Paulu arba įspūdingo ūgio krepšininke Uljana Semionova.

Muziejaus teritorijoje yra 5,3 km ilgio Miunhauzeno takas, vedantis iki jūros. Tai pats ilgiausias takas Europoje, sudėtas iš epušės lentelių. Galima pasirinkti ir trumpesnį maršrutą, kurio ilgis 3,17 km.

Vakarop grįžome į Panevėžį, maloniai pavargę, bet kupini pačių geriausių įspūdžių…ir jau vėl laukdami kitų metų pasiplaukiojimo Salaca upe, kadangi kolegos latviai kiekvienais metais, pirmąjį birželio savaitgalį, šiuo žygiu atidaro vasaros sezoną ir visada maloniai kviečia mus sudalyvauti jame. Tad iki kitų metų!