Ignaliniečiai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį įprasmino miškasodžiu

2018 gegužės 3 TPA LS Ignalinos poskyrio pirmininkė Jūratė Pernavienė

2018 m. paskutinį balandžio šeštadienį, Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Ignalinos poskyrio nariai, kartu su šeimomis, gausiu būriu ignaliniečių, dalyvavo Nacionalinėje miško sodinimo šventėje. Ją, šimtmetį švenčiančiai Tėvynei, dovanojo miškininkai. Renginį Ignalinos krašte organizavo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninis padalinys.
Kadangi šie metai Lietuvai neeiliniai, tai ir ši šventė turėjo kilnų tikslą –  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį įprasminti miškasodžiu. Labai norėjome, kad prie šio kilnaus tikslo būtume prisidėję ir mes – Tarptautinės policijos bendruomenė nariai. Siekėme ir pasiekėme. O kaip mums tai pavyko, sužinosite netrukus.
Turėdami kilnų tikslą ir žinodami kas laukia (nes dalyvavome antrus metus iš eilės), ankstų šeštadienio rytą, išvertę atžalas iš šiltų guolių, lingavome miško keliukais į sodinimui paruoštus miško plotus. Kibiriukai su sodinukais, specialūs kastuvėliai, gera nuotaika ir poromis po du, tris valandas buvo neatsiejami suaugusiųjų talkos atributai. Atsigręži atgal ir džiaugiesi. Džiaugiesi ne tik savo darbu, bet, kad vaikai kartu, nesvarbu ką jie veikia, žaidžia ar dirba, supranta ar tik supras vėliau.
Manau, kad kiekvienas tą dieną mąstėme savaip ir turėjome savų džiaugsmų. Mažiausias mūsų atžalas džiugino bobausiai, driežai, skruzdėlės ir varlės, čiurlenantis upelis kurį gali peršokti, ežere būriais plaukiojančios žuvys…, o kiek „žirniukų“, tik spėk kurie kieno. O kiek „ginklų“ ir apkasų… Kad mažiesiems diena neprailgtų, juos „maitinome“ pažadais, kad tuoj tuoj eisim žaisti slėpynių, bet tik tuomet, kada pabaigsime darbą be matomos pabaigos.
Taip pasistrikinėdami, pajuokaudami ir „pakariaudami“, Žitamonto miške apsodinome 2,5 ha plynės, pasodinome 11 000 pušų sodinukų ir 300 liepų. Net patiems nesitiki, bet skaičiai labai įspūdingi, o širdyje labai gera.
Geri darbai mus užaugina ir didžioji prasmė dažnai slypi paprastuose dalykuose. Jau ne kartą įrodėme, kad būdami vieningi galime labai daug.
 
Servo per Amikeco!