Ignaliniečiai sako, kad akcija „Darom“ pavyko

2018 balandžio 24 TPA LS Ignalinos poskyrio informacija

Balandžio 20 d., tviskant kaitriai pavasarinei saulutei, TPA LS Ignalinos poskyrio nariai, kartu kolegomis ir su mūsų nario Gintauto Žilėno, esančio atsargoje įsteigta UAB „Ginto vairavimo mokykla“, skubėjo link Ignalinos r. esančio Vaišniūnų kaimo. Ten, šalimais, švariu versmių vandeniu garsėja Medžiukalnio šaltinis (toliau – Šaltinis), geriamu vandenėliu aprūpinantis daugelį ignaliniečių. Ginkluoti šiukšlių maišais, pjūklais, grėbliais ir šluotomis, skubėjo ne tyro vandenėlio paragauti, bet akcijoje „Darom 2018“ sudalyvauti ir Šaltiniui geru darbu atsidėkoti. Tikėdamiesi surasti daug „turto“, net traktorių su priekaba atsivarė, stiprių vyrų komandą subūrė.
Neprireikė daug pastangų, kad sublizgėtų Šaltinio prieigos. Pastebėjome, kad lankytojai tapo tvarkingesni, labiau vertinantys gamtos grožį, besielgiantys pilietiškai: nepalieka savų šiukšlių, o gal ir surenka kitų „pamestas“. Dalyviai sako, kad nieko ypatingo taip ir neatrado: nuo seno į samanas įsmigusią stiklinę tarą, keletą plastiko pakuočių, o visą kitą  sudarė popiergaliai. Teko ir Šaltiniui pagelbėti, nuo išvartų išvaduoti. Na o, kad pajustų tyrasis visišką laisvę,  griovelyje pūpsantį rastą teko susmulkinti ir medieną išgabenti.
Štai ir visi darbai, nuveikti penktadienio popietę. Sakysite, nieko ypatingo. Sutinkame, nepersidirbome, nes buvome komanda. O pabandyk vienas visą tai… Tiesa, vos nepamiršau paminėti, kad tiek mėlynakių žibuoklių vienoje vietoje dar nebuvau regėjusi.
Apvainikavome šį darbą pasistiprindami atsargoje esančio, Sigito Bielinio išvirta drūta koše, kurios net užteko ir kitos dienos, Budrių bendruomenės organizuotos talkos, dalyviams.
Siunčiame Jums keletą smagių penktadienio akimirkų ir sakome:
Servo per Amikeco!