II – osios Tarptautinės policijos asociacijos žaidynės Juodkalnijoje

2022 18 gegužės TPA LS SKK pirmininkas Rytis Kostiuška

2022 m. gegužės 8 – 13 d. Tarptautinės policijos asociacijos (TPA) Lietuvos skyriaus delegacija dalyvavo II-ose Tarptautinės policijos asociacijos žaidynėse Juodkalnijoje Bar mieste. Lietuvos delegaciją sudarė 31 dalyvis, kurioje buvo ir Lietuvos skyriaus Prezidentas Vytautas Pliuskus, valdybos nariai Laura Zaleskienė, Rolandas Šepetys, Sigetomas Olšauskas, Rytis Kostiuška.

Bar miestas yra įkurtas dar 6 amžiuje, Juodkalnijos pietuose, kurį skalauja Adrijos jūra. Mieste negali nepamatyti gražuolės stačiatikių Šv. Jovanio Vladimiro bažnyčios. Nuostabūs juodųjų kalnų vaizdai įkvėpė mūsų sportininkus, užvedė sirgalius, ir olimpinė dvasia sklandė nuolat ore. Organizatoriai, TPA Juodkalnijos skyrius labai pasistengė ir suorganizavo nuostabias Pasaulines žaidynes, į kurias atvyko net 26 šalių, tokių kaip Portugalija, Šiaurės Makedonija, Rumunija, Lenkija, Izraelis, Vokietija, Austrija, Didžioji Britanija ir kitų Europos šalių sportininkai. Žaidynėse dalyvavo sportininkai ir iš tolimųjų kraštų, tokių kaip Kanada, Kuveitas, JAV. Kiekvienos šalies atstovai Bar mieste pasodino po alyvmedį, aplankė suorganizuotas ekskursijas į kitus 4 miestus, aplankė policijos parodą prie Topolicos sporto rūmų ir su šūkiu „No covid, No war… Yes IPA, Yes IPA Games 2022“ (išvertus į lietuvių k.- Ne covidui, ne karui…Taip TPA, Taip TPA žaidynėms 2022), kartu su kitais 700 sportininkų ir dar 500 sirgalių pasinėrė į sportinę veiklą.

Susumavus rezultatus, Lietuvos komanda užėmė 3-ąją vietą. Pirmi buvo Juodkalnijos komanda, antri – Rumunijos sportininkai.

Lietuvos komanda patvirtino, kad krepšinis yra mūsų antroji religija ir 3X3 rungtyje nugalėjo visus varžovus solidžiais skirtumais. Pogrupyje 18: 6 nugalėta Juodkalnijos I komanda, Šiaurės Makedonijos komanda neatvyko į rungtynes bei nugalėta Juodkalnijos II komanda 22 : 7. Pusfinalyje įveikėme Juodkalnijos Policijos akademijos komandą 21 : 6, o finale įveikta Juodkalnijos I komanda 21 : 8. Čempionais tapo Liudas Valantinas, Justas Košys, Mindaugas Čepauskas ir Vidas Veryga, kuris buvo pripažintas geriausiu turnyro žaidėju.

Pliažo tinklinio komanda, kurią sudarė Sigitas Perminas, Henrikas Baltulis ir Voldemaras Knystautas, pirmose pogrupio rungtynėse po dramatiškos kovos nusileido Portugalijos III komandai 1 – 2, nugalėjo Lenkijos Wroclavo, Juodkalnijos I, Vokietijos komandas rezultatu 2 – 0 ir pogrupyje užėmė antrą vietą. Kovoje dėl patekimo į finalą Lietuvos komanda apmaudžiai pralaimėjo Portugalijos I komandai, o mažajame finale už pralaimėjimą pogrupyje pasiekė revanšą prieš Portugalijos III komandą ir užėmė trečią vietą.

Stalo teniso rungtyje Lietuvos skyrių atstovavo Lina Butkienė ir Monika Mazur. Kadangi komandą turi sudaryti trys žaidėjos, mūsų sportininkės dalyvavo individualiose rungtyse ir sėkmingai abi nugalėjo Juodkalnijos žaidėjas, pusfinaliuose įveikė stiprias Rumunijos stalo tenisininkes bei viena prieš kitą susitiko finale. Po labai atkaklios kovos nugalėtoja tapo Lina, kuri Moniką įveikė rezultatu 3 – 2.

Šaudymo rungtyje individualiose rungtyse Lietuvą atstovavo Marijanas Sobieski, Laura Zaleskienė ir Jekaterina Ždanova. Marijanas tarp 66 dalyvių buvo 33, Laura tarp 20 dalyvių užėmė aukštą 10 vietą, o Jekaterina pasiekė apsoliučiai geriausią rezultatą tarp visų, moterų ir vyrų, dalyvių, surinkusi 372 taškus iš 400 galimų.

5000 m moterų bėgimo rungtyje Lietuvos skyrių atstovavo Edita Krušinskienė, kuri savo amžiaus grupėje užėmė I vietą, Virgina Motiejauskienė, kuri savo amžiaus grupėje užėmė II vietą ir Jurgita Packevičienė, kuri savo amžiaus grupėje užėmė V vietą. Susumavus bendrus rezultatus mūsų merginos užėmė bendrą I – ąją vietą.

5000 m vyrų bėgimo rungtyje Lietuvos skyrių atstovavo Petras Pranckūnas, kuris savo amžiaus grupėje užėmė III vietą, Gražvydas Jusaitis, kuris savo amžiaus grupėje užėmė V vietą ir Marius Žvinklys, kuris savo amžiaus grupėje užėmė IX vietą.

Besidžiaugdami dideliais pasiekimais, gausi TPA Lietuvos skyriaus komanda šio šeštadienio naktį sėkmingai įveikė atstumą nuo Adrijos iki Baltijos, grįžo į Lietuvą ir laukia kitų TPA pasaulinių žaidynių, kurios įvyks po 2 metų. Kurioje šalyje, paaiškės šį rudenį pasauliniame TPA kongrese Barselonoje.

Teksto autoriai: Rytis Kostiuška ir Laura Zaleskienė

Fotografija:  Vytautas Pliuskus