„Įkalinti laike Šiauliai“ – automobilių orientavimosi žaidimas

2019 21 rugsėjo TPA LS Šiaulių poskyrio pirmininkė Laura Zaleskienė

Viskas prasidėjo nuo vieno TPA LS Šiaulių poskyrio valdybos posėdžio, kuomet valdybos narys Aidas Anikevičius pasiūlė idėją suorganizuoti automobilių orientavimosi varžybas. Idėja valdybą sužavėjo vien jau tuo, jog tai būtų duoklė Šiaulių miestui jo 783 metų gimtadienio proga. Valdybai pritarus, organizaciniai darbai prasidėjo nuo varžybų pavadinimo ir klausimų kūrimo. Taip gimė “Įkalinti laike Šiauliai” – interaktyvus auto-orientavimosi žaidimas, kuris žaidžiamas naudojantis išmaniaisiais telefonais, parsisiuntus specialią programėlę ir 13 automobilių ekipažų starto vietoje prie Šiaulių arenos rugsėjo 14 dieną susirinko varžytis dėl pagrindinio prizo. Žaidime dalyvaujančios komandos turėjo panaudoti savo loginį mąstymą ir greitai priimti sprendimus, atsakius į įvairius Šiaulių ir Lietuvos istorinius klausimus, gavus koordinates nuvykti prie įvairių Šiaulių įžymių lankytinų objektų, rinkti taškus, ir pasiekti finišą Kelmės rajone pramogų sodyboje, kur renginio rėmėjai padovanojo puikias galimybes išbandyti keturračių ir bagių vairavimą.
Bendroje varžybų lentelėje lyderių pozicijose atsirado tiksliausios, o ne greičiausios komandos. Visgi, pirmąją vietą užėmusi komanda „Iki paryčių“- Audrius, Agnė, Donatas, Rasa, Greta- pastoviai dalyvaujantys Šiaulių mieste ir visoje Lietuvoje rengiamuose orientaciniuose automobiliais, veikė nepriekaištingai ir geriausia buvo abiejose srityse (tiek tiksliausiai atsakiusi į užduotis, tiek greičiausiai įveikusi trasą). Dalyviai daugiausiai klydo klausime apie Frenkelio fabriką, taip pat juos klaidino ir Popiežiaus vizito Lietuvoje dienos bei klausime apie Miršiškių vandens malūną.
Trasoje dalyvių laukė ir tokios staigmenos, kaip žodinės užduotys ( gavus koordinates nuvykti prie Šiaulių įžymiosios Geležinės lapės, užduotis buvo surasti vieną iš renginio organizatorių ir atsakyti į jo užduodamą klausimą. Tiesa, išmaniajame amžiuje gyvenantys šiauliečiai interneto pagalba greitai sužinojo, kas gi slypi Geležinės lapės viduje.
 
Pagrindinis prizas 1 vietai buvo Auto-orietavimosi varžybų „Įkalinti laike Šiauliai“ taurė, statulėlės, vaizdo registratorius, kvepalai automobiui.
2 ir 3 vietai taurės, statulėlės, sportiniai poliarizuoti akiniai nuo saulės,  automobiliniai kvepalai.
Visi renginio dalyviai gavo Dalyvio diplomus, kiekvienas ekipažas- statulėles.
 2 vietos laimėtojai komanda „Ežiukai“, sudaryta iš dviejų šeimų, nebuvo dalyvavę jokiame panašiame renginyje.
3 vietos  laimėtojai komanda „Karpatai“ – profesionalūs bekelės varžybų dalyviai.
 
Be galo džiugu, kad į Šiaulių poskyrio organizuojamą renginį atvyko ne tik Šiaulių gyventojai, bet ir Tarptautinės policijos asociacijos nariai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Kelmės, kolegos iš įvairių policijos tarnybų.
Organizaciniai darbai nenuvargino nei kiek, nes vyravo puiki nuotaika, o ir saulė švietė kaip pagal užsakymą.
 
 
Daugiau nuotraukų galima išvysti:
https://www.facebook.com/pg/ipa.siauliai/photos/?tab=album&album_id=2445628569097789