Kelmės poskyrio nariai surengė išvyką į Kauną…

2023 5 gruodžio TPA LS Kelmės poskyrio pirmininkė Lina Leščauskytė

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms, Kelmės poskyrio nariai kartu su šeimos nariais, gruodžio 2 d. nusprendė vykti į ekskursiją – į Kauną.

Pirmas aplankytas objektas – muziejus „Atominis bunkeris“. Šiame muziejuje radome išskirtinius technikos eksponatus: Pirmojo pasaulinio karo, tarpukario, Antrojo pasaulinio, Šaltojo karo ir dabartinių laikų. Bunkeryje saugoma didelė kolekcija apsauginių drabužių nuo cheminio ginklo, autonominių elektros generatorių, medicinos instrumentų, radijo imtuvų, siųstuvų, pelengatorių, telefonų, komutatorių, slaptų
įrašinėjimo prietaisų, kurie buvo naudojami GRU, KGB,  Specnaz  ir kitų įslaptintų tarnybų, naudojusių grifą „slaptai“. Pamatėme, kaip atrodė slapto fotografavimo minifotoaparatas, užmaskuotos slaptos video filmavimo kameros. Susipažinome su Dujokaukių kolekcija, kuri gido teigimu, yra didžiausia Baltijos šalyse. Joje – beveik 200 skirtingose šalyse naudotų dujokaukių.
Visos ekskursijos metu pamatėme daugybę kitos intriguojančios ir nematytos technikos. 2 valandų
trukmės ekskursija praėjo nepastebimai.

Daug lietuvių krepšinį laiko antrąja religija, todėl antras aplankytas objektas – Lietuvos krepšinio namai. Ekskursijos metu apžiūrėjome išskirtinę Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirtą ekspoziciją, sužinojome Lietuvos krepšinio istoriją, nuo kuo viskas prasidėjo, svarbiausius pasiekimus ir laimėjimus. Pamatėme garsiąją Lietuvos sirgalių vėliavą, išskleistą daugelyje garsiausių pasaulio arenų, meninę instaliaciją „Krepšinio pasaulis", Leono Karaliūno parengtą fotografijų parodą „Krepšinio kiemuose”, vieno geriausių krepšinio arbitrų Romualdo Brazausko kamuolių kolekciją iš Olimpinių žaidynių, Europos ir pasaulio čempionatų.

Susipažinę su krepšinio istoriją, tęsėme apsilankymą Kaune ir aplankėme trečią objektą – alaus daryklą, kuri įsikūrusi restorane AVILYS. Ekskursijos metu išgirdome pasakojimą kaip ir iš ko AVILYJE verdamas alus, sužinojome alaus atsiradimo legendą. Buvo suteikta unikali galimybė degustuoti „jauno“,  dar nebrandinto alaus tiesiai iš fermentavimo ir brandinimo talpų.
Taip pat buvo pristatyta garsiausių ir brangiausių pasaulyje aštuonių alaus butelių kolekcija, pamatėme patį mažiausią auksinį bokaliuką, kuris pateko į Lietuvos rekordų knygą. Jo talpa vos 0,15 ml, o svoris – 1,435 gr. Namo grįžome su gera nuotaika ir puikiais įspūdžiais.

Dėkojame visiems keliaujantiems ir iki kitų susimatymų.