Klaipėdiečiai atsiliepė į TPA Lenkijos skyriaus kvietimą į Zakopanę

2020 14 kovo TPA LS Klaipėdos poskyrio pirmininkas Sigetomas Olšauskas

Viskas prasidėjo nuo geros minties, apie kelionę pas mūsų kaimynus – TPA Lenkijos skyriaus Zakopanės grupę… Kelionėn išvykom ankstų kovo 5 d. rytą dviem mikroautobusais, pati kelionė nebuvo trumpa, visą dieną keliavome, kol pasiekėme istorinį ir mums labai artimą Krokuvos miestą. Turėjome laiko pasigrožėti Krokuvos senamiesčiu, tačiau jis toks nuostabus jog norisi grįžti dar ir dar….

Kovo 6 d. atvykom į Zakopanės slidinėjimo kurortą. Visi buvome pasiilgę sniego, tad vos jį pamatę, šokom ant slidžių, kad apšiltinti prieš kitądien numatytas Zakopanės TPA slidinėjimo slalomo varžybas. Ir išties, vakare po treniruotės buvo smagu įsiauti į savo batus ir pailsinti kojas, kol atvykome į netoliese esantį apgyvendinimo kompleksą LIMBA. Čia jau rinkosi TPA slidininkai ir palaikymo komandos iš įvairių Lenkijos regionų, kurių susirinko apie 300. Tarp jų buvo ir TPA atstovai iš Slovakijos, Čekijos ir Vengrijos, o taip pat ir mūsų komanda su savo sirgaliais iš Lietuvos!

Šeštadienio rytą prasidėjo slidininkų slalomo varžybos, o mūsų pagrindinis tikslas buvo parodyti, kad ir mes, gyvenantys lygumose, mokame slidinėti ir mėgaujamės šiuo sportu. Žinojome, kad čia susirinkusių profesionalių slidininkų įveikti nepavyks, tačiau bent jau į 50-tuką pateksime! Varžybose dalyvavome aštuoniese. Stovint prieš „Startą“, adrenalino ir startinio jaudulio niekam nepritrūko, nes dauguma nesam dalyvavę tokio lygio varžybose ir net nesame bandę slalomo trasos. Nors buvo ir kritimų, tačiau, kas svarbiausia, nei vienas nesusižeidėme! Visi grįžome su nuostabiais įspūdžiais, patenkinti, sveiki ir gerai pavargę! Apgyvendinimų komplekse mūsų laukė pirtys, jakuzzi bei baseinas. Tai buvo puiki atgaiva ir poilsis po intensyvios dienos.

Po varžybų buvo šventinė vakarienė su nugalėtojų apdovanojimu, dalyvavo pats Lenkijos TPA prezidentas. Lenkai nustebino savo vaišingumu, šiltu bendravimu, bei puikiai organizuotu renginiu. Daug bendravome su kolegomis, keitėmės suvenyrais, bei geromis mintimis ir patirtimi.

Rytą tvirtai apsisprendėm kitąmet vėl dalyvauti ir siekti prizinių vietų. O lenkai iš anksto mus pakvietė į 2021 m. Zakopanės TPA slidinėjimo ir snieglenčių varžybas.