Klaipėdos sukilimui skirtame žygyje dalyvavo ir pakrančių apsaugos poskyrio nariai

2009 sausio 19

(TPA LS PAR poskyrio informacija)

Devintą kartą rengiamame žygyje „Klaipėdos sukilimo keliais“ dalyvavo ir trys VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai, TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio nariai – valdybos narys Rolandas Smilingis (pirmas iš kairės), Poskyrio pirmininkas Rimantas Radzevičius, ir narė Jurga Mostytė.

Šis žygis buvo skirtas Klaipėdos sukilimo, užtikrinusio Lietuvos žemių sujungimą, 86-osioms metinėms paminėti ir sukilimo dalyviui Erikui Mačkui atminti.

Jį kasmet organizuoja Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius.

Trečiadienio vakarą būrys savanorių, kariuomenės ir visuomenės atstovų patraukė į 25 kilometrų žygį pėsčiomis. Žygeiviai per penkias valandas atkeliavo iš Dovilų kaimo į Klaipėdą.

Sukilimo keliais iš Kretingos, Palangos, Gargždų bei Priekulės žygeiviai jau keliavo ne kartą. Šiemet maršrutu iš Dovilų į Klaipėdą ėjo apie 300 norinčiųjų. Pirmą kartą tokių renginių istorijoje buvo privaloma, kad žygeivis būtų sulaukęs 16 metų. Kad nevyktų lenktyniavimas, žygeivių grupės startavo kas 5 minutes.

Iš Dovilų po iškilmingų Klaipėdos miesto ir rajono vadovų sveikinimo kalbų bei instruktažo sugiedoję Lietuvos himną naktinio žygio dalyviai 20 val. patraukė Klaipėdos link.

Nužygiavę 8 kilometrus, žygeiviai pasiekė simbolinį Lietuvos ir Vokietijos sienos postą. Vokietijos policininko uniformą vilkintis „pareigūnas“ spaudu pažymėjo išduotus leidimus kirsti sieną.

Toliau žygio maršrutas tęsėsi miškais iki Klemiškės kaimo, kuriame žygeiviai buvo pirmą kartą sutikrinti pagal registravimo sąrašus. Čia pasivaišinę karšta arbata ir namie gamintais sumuštiniais dalyviai patraukė toliau.

Tris kilometrus sunkiausiai įveikiamu ruožu apledėjusiais pievų keliukais ir aplankę senovines Lietuvininkų kapinaites entuziastai pagaliau pasiekė asfaltuotą kelią.

Antras patikrinimo punktas buvo Gindulių kaime. Perėjus Palangos viaduką – jau ranka pasiekiama ir Klaipėda.

Uostamiestį pasiekę jau ketvirtadienį gerokai po vidurnakčio žygeiviai rikiavosi grupėmis Skulptūrų parke, kuriame trečią kartą buvo sutikrinti pagal sąrašus. Daugelis buvo pavargę, nutrintomis kojomis, įveikę ne tik kilometrus, bet ir save, tačiau išsaugoję gerą nuotaiką. Visi žygio dalyviai gavo diplomus, liudijančius, kad jie sėkmingai dalyvavo naktiniame pėsčiųjų žygyje „Klaipėdos sukilimo keliais“.

Visi minėti poskyrio nariai tokiose eitynėse dalyvavo jau trečią kartą. Šiemet naktinis žygis buvo lengviausias, išskyrus tuos ruožus, kurie buvo apledėję. Renginį labai pagyvino improvizuoti perėjimo sienos punktai bei sustojimai juose, simbolinis leidimas kirsti sieną, istoriko pasakojimai apie anuometinę Vokietijos – Lietuvos sienos apsaugą.

Tikimės, kad kitais metais žygyje dalyvaus ir daugiau jo mūsų kolegų, sveikos gyvensenos ir istorinio paveldo išsaugojimo entuziastų.