Kovo 8-ta ir kovo 11-ta paminėtos Lvove

2019 14 kovo ėžio poskyrio pirmininkas Gediminas ŠaltisA LS Pane

Grupė Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Panevėžio poskyrio narių,  kovo 8 – 11 dienomis viešėjo Lvove. Kelionės mentu nutarta kiek įmanoma daugiau pažinti patį Lvovo miestą, nes šiame miestę lankytinų objektų tiek daug, kad neužtektų jėgų ir laiko vykti į Lvovo apylinkes.

Per 4 kelionės dienas nužingsniuota – 47 km. 700 m., (šaunuolės mūsų moterys :) ).

Aplankytos beveik visos žymiausios lankytinos esančios vietos Lvovo mieste. Šiek tiek trumpai ką pamatėme ir ką siūlome jums kolegos, kurie susiruoš kelionei į Lvovą.

Lotynų katedra (Romos katalikų).

Šv. Jurgio katedra (graikų katalikų) ant kalno stovinti baroko-rokoko stiliaus katedra.

 Armėnų katedra (armėnų apaštališka) pastatyta 1363-1370 m., vėliau kelis kartus rekonstruota. Labai įdomus interjeras.

Siono katedra (ortodoksų) pastatyta Renesanso stiliumi XVI-XVII a. Šalia jos stovi 65 m. aukščio Korniakto bokštas.

Dominikonų bažnyčia Įspūdinga Baroko stiliaus šventykla, XVIII a. pastatyta dominikonams. Savo įgaubtu fasadu ir milžinišku elipsiniu kupolu primena Šv. Karolio Baromiejaus bažnyčią Vienoje. Po Antrojo pasaulinio karo pastatas buvo naudojamas kaip sandėlis, o vėliau buvo Religijos ir ateizmo muziejus, dabar jis yra graikų katalikų parapijos bažnyčia.

Taip pat dėmesio verti Bernardinų bažnyčia ir vienuolynas. Jėzuitų bažnyčia, pastatyta pagal Romos Jėzaus (Il Gesu) bažnyčią.

Lyčiakovo kapinės (Lychakivsky Tsvyntar). Ten yra palaidota apie keturi šimtai tūkstančių žmonių, įskaitant tokius svarbius Ukrainos veikėjus, kaip Ivanas Franko; parkas yra milžiniškas, jame yra labai malonu pasivaikščioti po įvairiai prižiūrimų takų tinklą. Kapinių gale yra Lvovo gynėjų kapinės, nekropolis, kuris pagerbia per Lvovo mūšį ir 1918-1920 m. Lenkijos-Sovietų kare žuvusius lenkus. Sunaikintos po sovietų įvykdyto miesto lenkų ištrėmimo (deportacijos) neseniai buvo vėl atkurtos. (Išgirdęs bilietų kasininkas, kad esame iš Lietuvos, informavo mus, kad bilietų nereiks pirkti, nes esame gerbiami svečiai, beje nusipirkite kapinių planą, bus paprasčiau rasti kur ilsisi įžymūs žmonės).

Liublino unijos kalva, Aukšta pilis (Vysokij zamok); vieta, kur kadaise stovėjo istorinė pilis, o dabar stovi 300-osioms Liublino unijos metinėms atminti 1869 m. supilta kalva. Ant kalvos yra apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria gražūs miesto ir kitos smėlėtos kalvos vaizdai, į kurią taip pat galite įkopti ir ant kurios stovi kryžius, skirtas žuvusiems Afganistane. Nuo kalvos galite pasivaikščioti po visą miesto centrinį kalnų parką.

Turgaus aikštė (Ploshcha Rynok). Galite užlipti į Rotušės bokštą: įeikite per pagrindinį įėjimą, pasivaikščiokite aplink, kol pamatysite ženklą „вхид на вежу“, tuomet sekite tais ženklais, kopdami 103 laiptelius į viršų iki bilietų kasos ir dar 305 laiptelius iki bokšto viršūnės. Iš ten atsiveria nuostabus senamiesčio vaizdas ir tai yra neabejotinai viena romantiškiausių miesto vietų. Architektūros stebuklas, visas pastatytas iš juodo akmens, esantis šalia Lotynų katedros.

Ševčenkos paminklas, Argentinos ukrainiečių diasporos padovanotas ir akivaizdžiai pastebimas miesto centre; rašytojo skulptūra ir bangos formos paminklas su ukrainiečių liaudies meno motyvais iš šonų. Kartais atrodo, kad vietinių yra naudojamas kaip laipiojimo siena, bet užsieniečiams nepatartina to daryti.

Vaistinės muziejus „Po juoduoju ereliu“,  Seniausia Lvovo vaistinė, kuri buvo atidaryta 1735 m.

Arsenalo muziejus. Ginklai ir šarvai nuo viduramžių laikų iki XX a. pradžios. Muziejus yra įsikūręs seniausiame (XVI a.) iš trijų istorinių arsenalo pastatų Lvove visos yra vis dar veikiančios.

Ir tai dar ne viską papasakojome kur buvome :) ir ką pamatėme :) ir nepasakosime :), turite nuvykti ir patys viską tai pamatyti, skanai pavalgyti ir pasilinksminti :). Tikrai verta :).

Ir pabaigai. Gyvenimas Lvove yra labai, labai pigus. Nesunku rasti vietą, kur už 2 eurus galite gauti pilnus pietus. Greičiau iššūkis yra pabandyti užsisakyti, jei nešnekate ukrainietiškai. Tiesa, dabar kai kur jau siūlomas meniu anglų kalba.

Vykstantiems – gerų jums įspudžių :)