Kuojų užteko visiems…

2019 kovo 6 TPPA LS Utenos poskyrio informacija

Vasario 22-ąją, penktadienį darnus 12 žmonių TPA LS Utenos poskyrio vyrų kolektyvas išvyko tradiciškai „aplankyti“ Peipaus (Čiudo) ežero.
Vyko vienu autobusiuku, todėl kelionė neprailgo ir, atlikus keletą privalomų sustojimų Latvijoje, buvo pasiekta Estijos Respublika, Tartu prefektūra Ninos miestelyje.
Įsikūrė vyrai sodyboje su pirtimi, kurioje lengvai pasistiprinę, lepinosi saldžiu miegu. Šeštadienio dienos rytas pasitiko su stipriu vėju, pustymu ir neigiama (-5 C) temperatūra.
 
Įsilipę į KARAKAT-ą ir porą tempiamų rogių keliavo į ežero „gilumą“. Nuvažiavus nuo kranto 5 km transporto priemonei lūžo pusašis, todėl pasitelkę visą išmonę ir pora vyriškų žodžių, puolė vairuotojui į pagalbą ir per pusvalandį pakeitę lūžusią detalę vyko toliau.
 
Ešerių ieškojimas vyko 9 km nuo kranto. Tačiau susidarė toks vaizdas, kad kuo rimčiau buvo jų ieškoma, tuo rimčiau jie slėpėsi. Kadangi vakare laimikių dydžiu pasigirti vyrai negalėjo, atitirpę vėl šildėsi apsilankė šaunioje pirtyje. Pokalbis nuvedė ten, kad kitą dieną nusprendė žvejoti kuojas, mat „moteriškas daiktas“ atrodė naivesnis. Vyrų viltys ir spėjimai pasitvirtino su kaupu. Nes prigaudė vyrai tikrai neblogai, kas – 9, o kas ir daugiau kilogramų. Deja žvejybą teko 14 val. nutraukti, kadangi reikėjo ruoštis grįžimui įgimtinę. Taigi vėl visa linksma draugija riedėjo autobusiuku į Uteną. Kas nuo malonaus nuovargio miegojo, kas dalinosi savo įspūdžiais, o kas buvo įnikę į išmaniuosius įrenginius (Facebook karta) ir gadinosi sau akis bei protus…
 
Tačiau žvejyba nesibaigia nulipus nuo ledo, kadangi grįžus teko patiems doroti žuvis arba paskubomis „prisidengus draugyste“ apdalinti uošvienes,
draugus, kaimynus, kolegas, ….
P. S. O naktį ne vienas dar sapnuose gręžė eketes, krutino avižėles ir kilnojo meškerėles su blizgutėmis….