,,Kupiškio marios – 2009“

2009 3 vasario

(TPA LS Kupiškio poskyrio narė Jurgita Žiūrienė)

2009 m. sausio 31 d. vyko septintosios poledinės žūklės varžybos ,,Kupiškio marios – 2009“, kurias tradiciškai rengia TPA LS Kupiškio poskyris. Džiugu, kad rengiamos varžybos tapo tarptautinėmis, jose dalyvavo Latvijos Respublikos Madonos miesto policijos valdybos komanda. Diena žvejybai pasitaikė puiki, nors spaudė nedidelis šaltukas ir pūtė žvarbokas vėjas.

Varžybose dalyvavo dvylika komandų: po dvi iš Šiaulių, Utenos ir Kupiškio rajonų, po vieną iš Šiaulių ir Panevėžio miestų, Biržų, Rokiškio rajonų, Madonos miesto ir Policijos departamento. Viso dalyvavo 36 žvejai. Varžybos vyko dviem etapais, viso žvejota šešias valandas.

Šiais metais varžybas nuspręsta daryti ne ant Kupiškio marių ledo, o ant gražaus ir žuvingo Puožo ežero. Čia mus šiltai priėmė ir patalpas suteikė Puožo poilsio namai.

Geriausiai žuvį traukė Šiaulių miesto komanda, ji iškovojo pirmąją vietą ir sugavo 5600 g žuvies (Virginijus Kiaunė, Žilvinas Strazevičius, Edvinas Žilinskas), antri liko Panevėžio miesto žvejai – 5440 g (Rimantas Rastenis, Donatas Murauskas, Juozapas Bubinas), treti – svečiai iš Madonos miesto – 4380 g (Gundars Trops, Aigars Baltris, Janis Kuprans).

Asmeninėje įskaitoje nepralenkiamas buvo šiaulietis Virginijus Kiaunė – 2320 g, antroje ir trečioje vietoje liko panevėžiečiai – Rimantas Rastenis – 2220 g ir Juozapas Bubinas – 2160 g. Mažiausią žuvį pagavo Policijos departamento atstovas Andrius Mačiulis. Jo žuvis svėrė 1,6 g, o didžiausią žuvį pagavo panevėžietis Rimantas Rastenis. Jo pagautas ešerys svėrė 325,93 g.

Nugalėtojams ir prizininkams atiteko taurės, diplomai ir vertingos dovanos. Visi norintys ragavo kopūstienės ir žuvienės, kitokių užkandžių, kuriuos paruošė puikios šeimininkės. Labiausiai sušalusieji galėjo pasikaitinti pirtyje. Žvejų šventėje dalyvavo TPA LS valdybos narys Ričardas Stanys.