Panevėžiečiai pasinaudojo galimybėmis lankytis kaimyninėje Latvijoje

2020 9 birželio TPA LS Panevėžio poskyrio pirmininkas Gintaras Šaltis

Saulėtą ir jau pagaliau šiltą birželio 6 d. rytą, nedidelė TPA LS Panevėžio poskyrio narių grupė (dėl Covit-19 Latvijoje galima susirinkti į būrį iki 25 žmonių, dalyvių skaičius buvo ribotas), atsiliepę į tradicinį Latvijos kolegų kvietimą, atidaryti vasaros sezoną plaukiant valtimis, „apsiginklavę“ sumuštinių dėžutėmis, gera nuotaika, ištroškę išsiilgtų įspūdžių, išvyko sutikti vasaros pradžios į Latviją, Ainaži r.
Kolegos latviai suorganizavo mums 5,5 val. kelionę valtimis Salaca upe. Plaukdami akmenuota upe, grožėdamiesi laukine, tarytum žmogaus nepaliesta gamta, džiaugdamiesi saulėtu oru, ganėtinai jau šiltu vandeniu ir nuostabia kompanija, įveikėme 25 km atstumą.
Vakarop pasiekę krantą, nebejausdami nutirpusių sėdmenų, šiaip ne taip išlipę iš valties, apsistojome stovyklavietėje. Nuostabios gamtos apsuptyje linksmai stovyklavome kartu su latviais ir estijos draugais: ragavome ant laužo virtus Latviškus barščius, skanavome renginio organizatoriaus Edmuns Sviklans iš beržų sulos pagamintą gėrimą J. Šiltoje ir nuoširdžioje kompanijoje buvome užimti Edmuns žmonos Ivetos. Ačiū tau Iveta už šiltą priėmimą ir už gerą nuotaiką.  Kad upės vanduo būtų šiltesnis maudytis, šildėmės  Latvijos draugų atvežtoje mobilioje pirtelėje.
Kaip pasiilgome to jausmo, kai tave ryte pažadina ne žadintuvas, o nuostabus paukščių čiulbėjimas. Pakelti paukščių čiulbėjimu, pasistiprinę pusryčiais, atsisveikinome su svetingais latviais ir patraukėme į namų pusę. Kad neprailgtų laikas keliaujant namo, pakeliui aplankėme nuostabaus grožio pajūrį, gamtos draustinį, Vidžemės uolas. Tai Šiaurės Vidžemės biosferos rezervato dalis, apimanti 12 km ilgio jūros pakrantės ruožą.
Vakarop grįžome į Panevėžį, maloniai pavargę, bet kupini pačių geriausių įspūdžių…ir jau vėl laukdami kitų metų pasiplaukiojimo Salaca upe, kadangi kolegos latviai jau tradiciškai kiekvienais metais, pirmąjį birželio savaitgalį, šiuo žygiu atidaro vasaros sezoną ir visada maloniai kviečia mus sudalyvauti jame. Tad iki kitų metų draugai iš Latvijos!