Pareigūnai turėjo galimybę nemokamai aplankyti kai kurias Europos Sąjungos valstybių sostines

2006 spalio 26

(Vilniaus m. poskyrio valdybos narys Ramūnas Matonis)

Šių metų spalio 14-21 dienomis keletas policijos pareigūnų svečiavosi Europos Parlamente, aplankė Vokietijos, Prancūzijos ir Čekijos sostines, susipažino su šių miestų istorija, architektūra, muziejais ir labiausiai lankytinomis šių miestų vietomis.

Tokią galimybę turėjo Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Policijos departamento poskyrio ir Europos Parlamentaro Šarūno Biručio iniciatyva organizuotos atviros diskusijos „Lietuvos ir Europos Sąjungos policijos įvaizdis: faktai, komentarai ir pasiūlymai“ laureatai.

Pasižvalgyti iš Eifelio bokšto, apsilankyti Luvro muziejuje, įvertinti Briuselio senamiesčio siaurose gatvelėse gausiai įsikūrusių kavinių svetingumą, išbandyti Europos Parlamento kėdžių patogumą ar susipažinti su Berlyno zoologijos sodo gyventojų įvairove turėjo galimybę iš viso aštuoni teritorinių policijos įstaigų bei Policijos departamento pareigūnai.

Be gana intensyvios pažintinės programos turbūt pačiais žymiausiais ir gražiausiais Europos senamiesčiais, pareigūnai turėjo nemažai laiko pabendrauti tiek tarpusavyje, tiek su kitais kelionės autobusu dalyviais, pasidalinti mintimis apie įvykusį konkursą, aptarti siūlymus dėl policijos įvaizdžio tobulinimo.

Diskusijų būta įdomių, nes į kelionę vyko įvairių tiek teritorinių policijos įstaigų, tiek ir policijos departamento įvairių tarnybų atstovai, taip pat vyko keli rajoninių žiniasklaidos priemonių atstovai, bei vaikams ir paaugliams organizuoto foto konkurso „Aš – europietis“ nugalėtojai.

Nors ilga kelionė autobusu ir sekinantys pasivaikščiojimai Europos didmiesčių muziejais ir parkais išvargino kelionės dalyvius, tačiau visi grįžo pilni įspūdžių ir lydimi geros nuotaikos.

Atsisveikinant po kelionės visi pareigūnai džiaugėsi turėta galimybe praplėsti akiratį ir pažinčių ratą, bei išreiškė viltį, kad panašūs konkursai, įgyvendinantys pačias geriausias bendradarbiavimo ir policijos įvaizdžio gerinimo tradicijas, būtų organizuojami ir ateityje.

Nuotraukos kuriose įsiamžinę įvykusio konkurso laureatai: Danutė Mykolaitienė, Rimantas Aranauskas, Algis Kojala, Rolandas Kudijanovas, Kęstutis Krencius, bei konkurso organizatoriai: Loreta Kairionytė, Donatas Blinkevičius.