Pasieniečių Kalėdinė šventė vaikams

2009 17 gruodžio

(VSAT Lazdijų rinktinės asociacijos narė Rima Šukienė)

Artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventine nuotaika su labiausiai šių švenčių laukiančiaisiais – vaikais, jau spėjo pasidalinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės pasieniečiai.

Daugiau nei prieš mėnesį paaukoti neturtingiausiems mažiesiems pasienio gyventojams bent po vieną savo vaikų žaisliuką pareigūnus paraginusių VSAT Lazdijų rinktinės asociacijos atstovų sumanymas sulaukė entuziastingo palaikymo. Žaislų sunešta tiek, kad į penktadienį (š. m. gruodžio 11 d.) Vilkaviškio rajono Kybartų miestelio kultūros centro salę susirinkę vaikai ne tik patys gavo dovanų, bet ir parvežė jų namuose likusiems broliukams bei sesutėms.

„Nykštukų akademija“ pavadinto renginio svečiai buvo 59 mažieji pasienio gyventojai bei juos atlydėję tėveliai, gyvenantys netoli VSAT Lazdijų rinktinės saugomų valstybės sienos su Baltarusija, Lenkija bei Kaliningrado sritimi ruožų. Vaikus ir jų tėvelius, padedami vietos seniūnijų darbuotojų, į šventę pakvietė bei nuvežė VSAT Lazdijų rinktinės Bugiedos, Kapčiamiesčio, Kalvarijos, Vištyčio bei Kybartų ir Lieponos užkardų pasieniečiai. 

Nors šventės pavadinimas lyg ir įpareigojo tam tikrai ugdomajai veiklai, „studentams“ neprailgo ne tik fizinio lavinimo ar  kalbos, bet ir geografijos bei literatūros pamokėlės. Nebaisūs buvo net dainelių bei eilėraštukų egzaminai – juk visus šiuos išbandymus teko įveikti ne su griežtais mokytojais, o su pačiu Kalėdų Seneliu! Gal todėl blogų įvertinimų tądien nebuvo. Visi  „absolventai“ , iš kurių  vyriausiems – vos aštuoneri metai, gavo „Nykštukų akademijos“ diplomus.  Jais nešini mažieji ėjo prie Dovanų šulinio, kuris nė vieno nepaliko be dovanų.

Šventę vainikavo  vaikučių, jų tėvelių bei VSAT Lazdijų rinktinės asociacijos atstovų sambūris prie šventės rėmėjų bei Lazdijų rinktinės pareigūnų ir darbuotojų pastangomis paruošto vaišių stalo.

„Nykštukų akademija“ – pirmas tokio pobūdžio VSAT Lazdijų rinktinės asociacijos renginys, tačiau laimingos vaikų akys bei šilti jų tėvų padėkos žodžiai įkvepia tikėjimo, jog panašias šventes rengsime ir ateityje. Asociacijos vardu dėkojame rėmėjams bei visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo.