Pavasarinė panevėžiečių kelionė į Latviją

2018 balandžio 11 TPA LS Panevėžio m. poskyrio pirmininkas Gintaras Šaltis

Ankstyvą saulėtą balandžio 7-tos dienos rytą TPA LS Panevėžio nariai išvyko į Latvijos Skvireri miestą, mūsų gerų bičiulių TPA Latvijos skyriaus kvietimu. Nuo Rygos link Daugpilio vykome nuostabiu keliu, kur šalia kelio tekėjo dar iš krantų išsiliejusi Daugavos upė. Pravažiavę 101 km ir besigrožėdami Latvijos gamta atvykome į Skriveri miestą, kur ir buvo sutarta susitikimo vieta. Mus pasitiko IPA Latvijos generalinė sekretorė Indra Lūse su savo kolegomis ir atvykę 2 ekipažai iš TPA Estijos skyriaus su naujai išrinktu TPA Estijos skyriaus prezidentu Uno Laas. Buvome pakviesti į „Skriveri Saldumi“ fabriką, kuriame rankomis gaminami saldainiai „Karvutė“. Patys išbandėme savo kūrybinius sugebėjimus. Džiaugėmės, kad  visiems pavyko sukurti po originalią „karvutę“. Fabrike dirba 45 darbuotojai, o 1 darbuotojas per dieną pagamina net iki 720 vienetų „karvučių“ :) :)
Po ekskursijos pajudėjome link Koknese gyvenvietės, ten mūsų laukė didžiulis parkas (Liktendarzs) įsikūręs saloje, 33 ha teritorijoje.
Parkas buvo įkurtas 2005 m. kaip tautos dovana Latvijai. Visas landšaftas sukurtas žmonių rankomis – sunešti akmenys, pasodinti įvairūs medžiai, augalai, pastatytas amfiteatras, padaryta Vikingų laivų prieplauka, žydinčių gėlių kalnas ir daugybė kitų  įdomių dalykų.
Pabuvojome  1200 m. kryžiuočių kalavijuočių tvirtovėje, kurią iš abiejų pusių supa vanduo. Po nuostabaus pasivaikščiojimo gamtoje, susirinkome prie apvalaus stalo pabendrauti ir pasidalinti įspūdžiais. Padėkoję TPA Latvijos draugams už kvietimą susitikti ir nuostabią ekskursiją išvykome į namus.