PIRMĄJĮ BALANDŽIO SAVAITGALĮ VARŠUVOJE „SIAUTĖJO“ PAVASARIS, GERA NUOTAIKA IR TPA DRAUGAI

2019 balandžio 11 TPA LS iždininkas Rimas Leleckas

Smagų ir turiningą savaitgalį turėjo TPA LS nariai, kurie dalyvavo VST poskyrio pirmininko Deivido Kerulio suorganizuotoje kelionėje į kaimyninės šalies sostinę Varšuvą. Deividą pažįstu jau 10 metų, bet tik šioje kelionėje sužinojau apie jo „antrą darbą“ – ekskursijų vadovo – kuriame jis atsiskleidė organizuotumu, tolerancija ir savo žiniomis apie Lenkiją bei Varšuvoje lankytus objektus. Visų ekskursijos dalyvių vardu – nuoširdus ir DIDELIS ačiū Deividui už puikias emocijas ir gerą nuotaiką.
Atvykę į Varšuvą, pėsčiomis po senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, aplankėme tenykštes įžymybes – Turgaus aikštę su miesto simboliu – Undinės skulptūra, gotikinę Šv. Jono katedrą, Pilies aikštę su Karalių rūmais ir karaliaus Žygimanto III Vazos kolona, šiaurinį miesto sparną saugojusią Barbakano sieną. Apsilankėme nuostabiuose Karalių rūmuose, iš vietinės gidės sužinojome daug įdomių istorinių faktų, grožėjomės karališka prabanga ir didybe.
Vėliau žingsniavome karališkuoju traktu, apžiūrėjome Prezidentūrą, paminklą garsiajam lietuvių-lenkų poetui Adomui Mickevičiui, aplankėme Šv. Kryžiaus bažnyčią, kur saugomos Nobelio premijos laureato Vladislavo Reymonto ir žymaus lenkų kompozitoriaus Federiko Chopeno širdys.
Stebėjomės puikiai sutvarkyta ir miesto gyventojams bei svečiams pritaikyta Vyslos upės pakrante ir pasivaikščiojome po vieną gražiausių sodų Europoje, kuris įkurtas dviem lygiais: žemutinis sodas ir sodas ant Varšuvos Universiteto bibliotekos stogo.
Galiausia aplankėme Kultūros ir mokslo rūmus – tai aukščiausias pastatas Lenkijoje – turintis 44 aukštus,  pakilome iki 30 aukšto, kur 114 m aukštyje yra įkurta apžvalgos aikštelė ir grožėjomės Varšuva iš paukščio skrydžio.
Na ir kaip gi be prekybos centrų? Pageidaujantys apsilankė prekybos ir pramogų centruose „T.K. Maxx“ ir  „Złote Tarasy“, kur yra apie 200 garsių firmų parduotuvių, 40 kavinių ir restoranų.
Nakvynei apsistojome ramiame viešbutyje „Ibis“ ir turėjome laiko pramogoms bei poilsiui.
Sekmadienio rytą, antrąją kelionės dieną, iš karto po pusryčių nuvykome į garsųjį Varšuvos sukilimo muziejų, kur stovėjome eilėje „kaip prie duonos“, kol patekome į 1945-ųjų Varšuvos sukilimo prieš vokiečių okupacinę valdžią aplinką ir „gilinome“ žinias apie Antrojo Pasaulinio karo istoriją.
Ir po pietų – kelionė atgal, į Lietuvą… Bet geriausiai apie viską kalba nuotraukos.
 
Daugiau jų galite pasižiūrėti čia:  https://www.facebook.com/rimas.leleckas/media_set?set=a.2387064764659063&type=3