Pirmosios poledinės žūklės varžybos pavyko

2009 sausio 27

( Jolanta Žepnickienė – TPA LS Trakų poskyrio pirmininkė)

Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Vilniaus poskyris praeitą šeštadienį organizavo 1-ąsias Vilniaus apskrities poledinės žūklės varžybas, kurių tikslas buvo puoselėti TPA narių sportinių bei laisvalaikio renginių tradicijas, siekti, kad TPA nariai galėtų sveikai ilsėtis ir stiprinti tarpusavio santykius bei varžybų metu išsiaiškinti mikliausią ir gudriausią žveją.

Varžybos vyko Trakų rajone, prie Margio ežero. Varžybos buvo komandinės, o komanda sudarė 3 dalyviai. Šeštadienio rytą nuo 9.30 val. prasidėjo žvejų registracija. Varžybų teisėjai Robertas Daugėnas ir Rolandas Šepetys komandoms išaiškino varžybų vykdymo sąlygas : kiekvienas varžybų dalyvis gali žvejoti viena meškere ir ne daugiai kaip su viena avižėle arba vienu kabliuku ir blizgute. Masalas įvairus, išskyrus gyvą žuvelę. Šėrimas vyksta prasidėjus varžyboms.

Žvejybos vietos pasirinkimas laisvas, nustatytame perimetre, atstumas tarp dalyvių ne mažiau kaip 5 m. Varžybų dalyvis nesilaikantis taisyklių įspėjamas ar diskvalifikuojamas. Po trumpo pasitarimo ir varžybų pradžios paskelbimo ant ledo žvejoti suskubo 6 komandos po 3 narius: 4 Vilniaus poskyrio komandos ir 2 Trakų poskyrio komandos. Žvejybos varžybos vyko nuo 10.00 val. iki 14.00 val. Kad žvejai nesušaltų ir nepaliktų žvejybos vietos, varžybų teisėjai vaišino žvejus karštais kibinais ir arbata. Susumavus varžybų rezultatus paaiškėjo, kad 1-ąją vietą iškovojo ir 3,550 kg žuvies pagavo Trakų poskyrio komanda „Žaibas“, 2-ąją vietą užėmė Vilniaus poskyrio komanda „Brakonieriai“, jie pagavo 3,310 kg žuvies, 3-iąją vietą užėmė irgi Vilniaus poskyrio komanda „Inkaras“ pagavusi 2,290 kg žuvies.

Asmeninėse varžybose daugiausia žuvies pagavo Trakų poskyrio narys Viačeslavas Laričevas pagavęs 2, 070 kg žuvies. Visus žvejus pirmųjų poledinių varžybų proga pasveikino Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus viceprezidentas Gintaras Bagužis, Trakų poskyrio pirmininkė Jolanta Žepnickienė. Buvo apdovanotos ir varžybose sėkmingai sudalyvavusios moterys. Komandos nugalėtojos ir mikliausias žvejys V.Laričevas buvo apdovanoti vertingais prizais. Po varžybų žvejai galėjo pasivaišinti tradiciniais Trakų poskyrio ruošiamais patiekalais : grikių koše ir bulviene, pasikaitinti karštoje pirtyje.