ROKIŠKĖNAI TOLIAU ŽENGIA TAUTINIO PAVELDO PAŽINIMO KELIU…

2016 gruodžio 20 TPA LS Rokiškio poskyrio pirmininkas Ričardas Stanys

Prieššventinį laikotarpį TPA Lietuvos skyriaus Rokiškio poskyrio nariai praleido toliau žengdami tautinio paveldo pažinimo keliu ir degustuodami žinomo Lietuvoje ir Baltijos respublikose vyndario Raimundo Nagelės ir sūnų gamintus vynus gražiame Rokiškio krašto kampelyje, Taručių kaime, prie pat sienos su Latvijos Respublika,  įkurtoje ir puoselėjamoje kaimo turizmo sodyboje „Roksala“. Šiltai sutikti poskyrio nariai degustavo net septynis skirtingų rūšių vynus, iš šiauriausiame Lietuvos pakraštyje auginamo vynuogyno bei aplink sodybą surenkamų uogų iš šalia esančio miško – telmologinio draustinio, gardžiavosi įmantriais užkandžiais.

„Ne veltui mano vynas ir vadinasi „Roksala“, – sako R. Nagelė, – pavadintas pagal Roksalos telmologinį draustinį, kuriame auga labai daug uogų. Dalį vyno gaminu iš tų uogų, dalį – iš tėvų sodų. Pats turiu pasodinęs vynuogių, aviečių. Daugiausia gaminu iš savos žaliavos, nors kaimynystėje yra labai stiprus ūkis, auginantis juoduosius serbentus. Apskritai Biržų ir Rokiškio kampas yra pripažintas vienu švariausių Lietuvoje. Pramonės čia mažai. Miškai, ūkininkų dirbami laukai. Grynas oras ir švari gamta“.

Buvusio Lietuvos vyndarių asociacijos prezidento R.Nagelės ir sūnų vynams yra suteikti Lietuvos tautinio paveldo bei Rokiškio maisto paveldo sertifikatai. Edukacinės programos „Vyno kelias“ dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti sodybos pasididžiavimą – vyno rūsį su jame sukaupta vyno kolekcija.