Savanorystė „blokpost’e“ TPA nario akimis

2021 11 sausio TPA LS valdybos narė Šiaulių poskyrio pirmininkė Laura Zaleskienė

Kaip žinia, šiuo metu policija, vykdydama LR vyriausybės nurodymus, atlieka asmenų judėjimo kontrolę tarp savivaldybių, ir pasitelkia į pagalbą Karo policiją, Šaulių Sąjungą, kitus vidaus reikalų ministerijos statutinių įstaigų pareigūnus. Neapsieinama ir be policijos savanorių- policijos rėmėjų pagalbos.

Tarptautinės policijos asociacijos nariai, kurie yra išėję į užtarnautą poilsį pareigūnai, aktyviai prisideda šiuo sunkiu visiems laiku. Prisideda savo pagalba, savo turima sukaupta patirtimi, ir būdami policijos rėmėjais padeda policijos pareigūnams.

Vienas toks TPA Šiaulių poskyrio narys Rafik Kazarjan, ne vieną dieną budėjo „blockpost’uose“ prieš Kalėdų ir Naujųjų metų šventes, ir tikrino įvažiuojančių į Šiaulių miestą asmenų transporto priemones, bendravo ir išklausė įvairių paaiškinimų, kodėl reikia vykti į Šiaulių miesto savivaldybę. Įspūdžių daug, kaip ir šalčio, kuris skverbėsi į kūną.

Džiugino, jog daug žmonių buvo pasiruošę reikalingus dokumentus, jog patikrinimas būtų trumpas. Tačiau apsukta buvo nemažai automobilių, nes žmonių pasiteisinimai neįtikino, kaip ir jų išsakytos priežastys, pavyzdžiui: noriu į „Akropolį“, nes ten daugiau prekių pasirinkimo…; vežu prie „Rimi“ išmesti šiukšlių, ir užbėgsiu trumpam į parduotuvę apsipirkti… Be abejo, pasitaikė ir agresyviai nusiteikusių asmenų. Vienas toks pareiškė: „Ko jūs mane trukdot, ko trukdot mano laiką? Eikit vagių gaudyt geriau…“ Kantrybės reikia išklausant asmenų priekaištus, tačiau atkreiptas dėmesys į šį pilietį dar ir dėl to, jog nuo jo sklido alkoholio kvapas. Žinoma, asmuo policijos pareigūnų buvo patikrintas alkoholio matuokliu. Tačiau promilių nepakako patraukti atsakomybėn. Džiugina, kad tikrai ne daug tokių asmenų pasitaikė, tik koks 1 iš 100. Buvo ir jautrių pasiteisinimų, tokių kaip „vežu šuniuką pas veterinarą“. Ir įstrigo tai, jog dauguma žmonių buvo labai mandagūs- linkėjo sėkmės, gerų švenčių.

Keletas nuotraukų, kur poste Rafiką Kazarjan įamžino taip pat TPA Šiaulių poskyrio narys Romas Stašauskis.