Svečiuose pas TPA Latvijos skyriaus narę Indrą Lūsę Jelgavoje

2020 17 vasario TPA LS Panevėžio poskyrio pirmininkas Gintaras Šaltis

2020 m. vasario 8 d. ryte, lydimi gera nuotaika Panevėžio poskyrio nariai išvyko į 22-ąjį tarptautinį ledo skulptūrų fesvalį Jelgavoje. Kelionė tikrai neprailgo, nes jau po dviejų valandų Jelgavoje mus pasitiko Tarptautinės policijos asociacijos Latvijos skyriaus generalinio sekretoriaus asistentė Indra Lūsė (ji gyvena Jelagvoje) ir to pačio skyriaus kolega Elvijs Bogdanovs. Kaip visada draugai iš Latvijos buvo linksmi ir draugiški. Indra ir Elvijs supažindino su įspūdinga Jelgavos miesto architektūra, kartu aplankėme gaisrų gesinimo ekspoziciją, Švč. Trejybės bažnyčios bokštą, apžiūrėjome naują sporto kompleksą, bei grožėjomės ledo skulptūromis.

ARCHITEKTURA

Iš arčiau apžiūrėjome įspūdingo dydžio Jelgavos pilį- buvusią Kuržemės ir Žiemgalos  hercogų rezidenciją, šiandien – Latvijos Žemės ūkio universiteto prieglobstį. Tai didžiausias architektūros paminklas Baltijos šalyse.

EKSPOZICIJA

Po to nukeliavome į gaisrų gesinimo ekspoziciją, įrengtą viename iš Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo departamento garažų. Čia eksponuojami įvairūs Jelgavos gaisrininkų darbo ir poilsio atributai, pradedant nuo senų diplomų ir baigiant seniausiu Baltijos šalyse dar veikiančiu gaisrinės automobiliu. Apžiūrėdami buvusio Jelgavos miesto Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybos viršininko Aldis Feldmanio ekspoziją galėjome pasijausti tikrais ugnegesiais – dėvėjome šalmus, klausėmės įsimintinų Aldžio Feldmanio papasakotų gelbėjimo įstorijų.

BOKŠTAS

2-ojo pasaulinio karo metu Jelgavos miestas buvo beveik visiškai sunaikintas,o labiausiai nukentėjo Švč. Trejybės maldos namai.Paliko tik Trejybės bažnyčios bokštas, kuris dabar įtrauktas į Valstybės Kultūros paminklų sąrašą.Jį sudaro 9 aukštai. Šiuo metu jo aukštis siekia 50,17 m. Lankydamiesi minėtame bokšte apžiūrėjome tris interaktyvias istorijos ekspozicijas-apie Jelgavos simbolius ir pirmuosius keturis Latvijos valstybės prezidentus. Iš viršutiniame aukšte įrengtos apžvalgos aikštelės grožėjomės  Jelgavos vakarine miesto panorama.

FESTIVALIS

Galiausiai patraukėme į Uzvaros parke surengtą ledo skulptūrų festivalį. Ledo skulptūros buvo viena už kitą gražesnės.Meno kūriniai iš ledo – tikra žiemos puošmena.Profesionalūs skulptoriai iš įvairių pasaulio šalių pasistengė pateikti įspūdingas skulptūras.Šių metų fesvilio tema- superherojai. Tobulai ant ledo perteiktas skulptorių menas buvo vienas už kitą gražesnis.Labai džiugino,kad trečiąją vietą laimėjo mūsų šalies atstovai broliai Kęstutis ir Vytautas Musteikiai, sukūrę skulptūrą „Džinas butelyje“. Likom labai patenkinti kolegų iš Latvijos priėmimu, vakaro programa, koncertu, šviesų šou ir skaniais patiekalais.

Tik galime pasidžiaugti, kad TPA Latvijos ir Panevėžio poskyrio narius sieja ilgametė, nuoširdi draugystė,

Padėkodami Indrai ir Elvijs už puikų priėmimą ir supažindimą su Jelgavos miestu, puikia nuotaika ir įspūdžiais grižome namo.