„Tik jau nemaišykit su Joniškiu…“(apie alytiškių kelionę į Aukštaitiją)

2017 spalio 2 TPA LS Alytaus poskyrio pirmininkas Dainius Blažys

Kaip žinia, gana ankstyvų šeštadienio rytą (rugsėjo 23 d.), prie Alytaus apskr. VPK nekantriai šurmuliavo būrelis entuziastų, nusiteikusių iš naujo atrasti arba naujai pažinti Panevėžį bei dar negirdėtą Joniškėlį. Šią kelionę organizavo TPA LS Alytaus poskyris ir Alytaus profesinė sąjunga. „Tik jau nemaišykit su Joniškiu“ daug kartų mus perspėjo šaunioji gidė. Taip dienai įpusėjus šaunioji kompanija trumpam užsukusi į Bistrampolio dvarą, atkeliavo į Panevėžį. Spėjome pasigrožėti Policijos ir visuomenės švente, pasilabinti su savais ir pagauti kelis puikius kadrus :) Aplankę raktų medį, keramikos muziejų, sužavėti skulptūrų ir fotografijų po skanių pietų patraukėm toliau..

Atvykę į Joniškėlį tikrąja ta žodžio prasme atradome didelį mažo miesto pasaulį. Ekskursiją pradėjome nuo švento Joniškėlio akmens, kuris stūkso šalia įspūdingos Ikaro skulptūros ir yra tiesiog stebuklingas. Tolimesnis sustojimas – XVIII a. pab. – XIX a. pr. Joniškėlio bažnyčios, mokyklos ir ligoninės ansamblis. Šioje vis dar veikiančioje ligoninėje dirbo ir gyveno gydytojas Jonas Leonas Petkevičius ir jo dukra Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. Būtent Joniškėlio ligoninėje savo karjerą pradėjo vienas garsiausių XIX a. profesorių Adolfas Abichtas – žmogus, atradęs gydomąsias „Vytauto“ ir „Birutės“ savybes. Pasižvalgėme po Karpių dvaro ansamblį, išgirdome pasakojimų, vertų knygos puslapių. O gražią išvyką užbaigėme naminių vynų degustacija ir pagaliau sulaukėme atsakymų į gausybę klausimų apie vynus.

Nors sakoma, kad dukart ten pat lankytis neįdomu, tačiau Joniškėlyje dar liko nedegustuotas vietos aludarių alus ir nesudalyvauta mistiškoje vakarinėje Karpių dvaro ekskursijoje su legendinėmis istorijomis.

Išvada – teks sugrįžti :)