TPA LS narys Dalius Valukonis surentė Kalėdinę eglutę iš 1100 butelių

2013 28 gruodžio

(TPA LS generalinis sekretorius Vytautas Jasiulevičius (parengta pagal Lietuvos Ryto publikaciją))

TPA LS Lazdijų poskyrio narys Dalius Valukonis savo sodyboje Agarinių kaime (Lazdijų r.) kartu su namiškiais ir draugais surentė išskirtinę Kalėdinę eglę. Ji sukurta panaudojus net 1100 tuščių putojančio vyno (mūsuose vadinamo šampanu) butelių. Nors jos kūrėjas tokio gėrimo negeria, tačiau būtent tokie buteliai jam pasirodė tinkamiausi realizuoti projektą.

Beveik 4 metrų stiklinė eglė patraukia pravažiuojančių dėmesį. Smalsiausi kartais sustoja, prašo leidimo nusifotografuoti prie šio, įrašo Gineso rekordų knygoje verto, žmogaus rankų kūrinio…

Šios idėjos autorius Lazdijų policijos komisariato pareigūnas ir TPA narys nuo 2009 metų Dalius Valukonis tokią eglę nusižiūrėjo prieš kelerius metus su šeima grįždamas iš pajūrio.

„Vienoje sodyboje netoli Palangos pravažiuodami pastebėjome įdomią eglę iš butelių. Nutariau ir pats tokią pasidaryti. Tuščius šampano butelius trejus metus rinko mano šeima ir draugai. Sukaupėme 500. Maniau, kad tiek užteks. Tris dienas su draugais virinome karkasą būsimai eglei“, – darbų pradžią prisiminė Dalius.

Surinkti butelius ir paruošti kūgio formos karkasą – tik pusė darbo. Dar reikėjo visus butelius išplauti, nuskusti etiketes ir foliją.

Šimtai butelių mirko šalia namo esančiame iš akmenų padarytame baseinėlyje. Etiketes grandė Daliaus namiškiai ir bičiuliai.

„Eglę dariau be jokio išankstinio projekto. Pasirodo, tų 500 butelių užteko tik pusei karkaso. Nemaniau, kad eglė bus tokia didelė. Vėl teko rinkti butelius. Jų atvežė draugai ir pažįstami, o kai dar trūko, prašinėjome kavinėse“, – pasakoja Dalius, prisimindamas, kiek reikėjo kantrybės originaliai idėjai įgyvendinti.

Ne ką lengviau buvo sukabinti butelius ant karkaso. Į kiekvieno butelio kakliuką reikėjo įpurkšti šiek tiek statybinių putų ir įkišti iš tvirtos vielos išlenktą kablį.

Stiklinė eglė įspūdingai sužėri, kai įsižiebia karkaso viduje ir ant butelių išvedžiotos lempučių girliandos.

Dalius sakė, kad vieną kitą nukritusį butelį tenka vėl pakabinti, bet šiaip eglė yra tvirta, atlaiko vėtras.

„Turiu idėją dar kai ką iš butelių padaryti, bet ne eglę“, – užsiminė Dalius, bet paslapties kol kas neišdavė.

 

 

Lietuvos Rytas TV reportažą žiūrėkite čia: (tv.lrytas.lt reportažas).