TPA LS PD poskyrio narius juokino „Domino“ teatro aktoriai

2013 gruodžio 30

(TPA LS generalinis sekretorius, PD poskyrio narys Vytautas Jasiulevičius)

Gruodžio 29 d. sekmadienio popietę TPA LS Policijos departamento poskyrio nariai ir jų artimieji rinkosi į paskutinį šių metų bendrą renginį… Po apklausos didžioji dalis poskyrio narių viršenybę, prieš galimą "Kalėdinį vakarėlį" su vaišėmis, skyrė teatrui. PD poskyrio iždo lėšomis buvo kompensuota pusė bilietų į Vilniaus "Domino" teatro komediją "Daktaras" kainos.

Aktoriaus ir režisieriaus Adolfo Večerskio darbas – komedija „Daktaras“, pastatyta pagal Serbijos dramaturgo Branislavo Nušičiaus (Бранислав Нушић) pjesę, ne tik iki ašarų linksmina, bet ir kviečia žiūrovą pamąstyti apie šių dienų Sauliaus Poškos prototipo turtuolių bendravimą su atžalomis, verdančias intrigas, lūkesčius ir, apskritai, požiūrį į gyvenimą.

Spektaklyje vaidino puikiai žinomi aktoriai: Saulius Siparis, Ligita Kondrotaitė, Marius Jampolskis, Ineta Stasiulytė, Eimutis Kvoščiauskas, Edita Užaitė, Mindaugas Jusčius, bei pats Adolfas Večerskis. Taip pat, teatro scenoje pasirodė dainininkas Deividas Norvilas, iki šiol dažniau vaidinęs tik miuzikluose.

Komedija „Daktaras“ vaizduoja šiuolaikinę turtuolių šeimyną, kuri nepasižymi nei didžiu intelektualumu, nei geru skoniu, tačiau šias spragas bando užpildyti bent jau pirktiniais mokslo diplomais. Tiesa, tas pats įrėmintas diplomas labiau tarnauja kaip interjero detalė, o pats interjeras žvilga ir blizga paauksuotuose paveikslų rėmuose, baldų detalėse ir net durų staktose, taip sudarant „turtuoliškos“ beskonybės vaizdą.

Svarovskių šeimos galva – tėtušis Viktoras Svarovskis (Saulius Siparis) sugalvoja, kad jo vienintelis sūnus Miloradas (Deividas Norvilas) turėtų tapti mokslų daktaru ir ne bet kokiu, o filosofijos mokslų daktaru.

Tėtušis, suprasdamas, kad sūnelis mokslų daktaru savo jėgomis netaps, sugalvoja vietoj sūnaus į universitetą užsienyje išsiųsti savo sekretorių, Milorado buvusį klasės draugą iš neturtingos šeimos Valentiną (Eimutis Kvoščiauskas), kuris puikiai įgyvendina planą ir papuošia Svarovskių namus filosofijos daktaro diplomu.

Saulius Siparis puikiai vaidina kieto, užsispyrusio, turtingo tėtušio vaidmenį, kurio neišprusimas sukelia iki ašarų juokingas situacijas, antai, kaip siekis turėti transseksualų geležinkelį ir neturėjimas žalio supratimo, kas yra Johannas Wolfgangas von Goethe.

Taigi, tėtušio sumanymas puikiai atspindi pačio pono Svarovskio išsilavinimo trūkumus ir neišsipildžiusį norą visuomenėje atrodyti ne tik turtingu, bet ir protingu. Todėl, kaip dažnai pasitaiko, neįgyvendinti tėvų troškimai bandomi realizuoti vaikų sąskaita.

Vienos scenos metu tėtušis Svarovskis sako, kad viskas yra perkama ir parduodama. Ar tikrai taip?

Viskas būtų lyg ir gerai, tačiau ateina laiškas, kad studijų metu Miloradas Svarovskis ne tik vedė, bet ir susilaukė sūnaus. Taigi, patys to nežinodami Viktoras Svarovskis tampa seneliu, o tikrasis Miloradas Svarovskis vyru ir tėvu. Šioje vietoje užverda visa košė, kuri narpliojama iki pat pabaigos.

Tėtušio Svarovskio patarėjas dėdulė Marko (Marius Jampolskis) – girtuoklis, nuolat sakantis, kad apie viską reikia pagalvoti „blaivia galva“, nors visada valkiojasi po namus girtas kaip pėdas, tačiau jis protingiausias šeimos narys.

Svarovskių dukra Slavka (Ineta Stasiulytė) – taip pat ne gudragalvė, kaip pati sako, šiaip ne taip baigusi mokyklą, įsimylėjusi sekretorių Valentiną ir dėl dėmesio trūkumo kurianti dramas, kurios įdomios tik jai pačiai.

Juoko, apskritai, viso spektaklio metu netrūko. Salė juokėsi daug ir dažnai, neretai plojimais reikšdama simpatijas geram humorui, kuris iš tiesų, šiame spektaklyje tikras, neperspaustas, ir verčiantis iš širdies kvatotis.

Nuotraukos: A.Kojalos, V.Jasiulevičiaus ir "Domino" teatro.