TPA LS Utenos poskyrio organizuotos delegacijos viešnagė Estijoje

2015 gruodžio 18 TPA LS Utenos poskyrio informacija

Estijos policijos Rytų prefektūros ir sienos apsaugos valdybos prefekto, policijos majoro Vallo Koppel kvietimu lapkričio 25-28 dienomis delegacija i6 Lietuvos, kurią sudarė Utenos ir Kauno AVPK bei FNTT Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, dalyvavo Estijos policijos dienos minėjime Jõhvi mieste. 4 žmonių lietuvių delegacijai vadovavo Utenos poskyrio pirmininkas Rimas Leleckas, kuris jau keletą metų palaiko glaudžius ir draugiškus ryšius su TPA Estijos skyriaus nariais.

Viešnagės metu delegaciją priėmė Estijos policijos Rytų prefektūros ir sienos apsaugos valdybos viršininkas Vallo Koppel. Jis supažindino su Estijos policijos sistema, praėjusia valdymo ir veiklos reforma, prefektūros veikla.  Pareigūnas Kalle Kuusik papasakojo apie patrulių veiklą, funkcijas, problemas ir pristatė gerąją patirtį. Lietuvių delegacijai buvo aprodytos prefektūros administracijos pastatas. Vėliau buvo organizuota ekskursija į  „Viru Vangla“ kalėjimą, kuris už Europos Sąjungos lėšas pastatytas 2008 metais, o taip pat buvo galimybė pabendrauti su seniūnijose dirbančiais pareigūnais (konstebliais), susipažinti su jų darbo  veikla ir darbo sąlygomis.  

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos sąlygos dėl dalyvavimo bendruose projektuose bei mokymuose, tame tarpe aptartas projektas „Erasmus+“, kuriame Utenos policijos asociacija dalyvauja Estijos policijos partnerių teisėmis.

Paskutinis vakaras buvo skirtas Estijos policijos dienai paminėti, kurio metu pareigūnai ne tik išklausė išsamų prefekto pranešimą bei padėkos žodį, bet ir mėgavosi puikiu jaunų atlikėjų elektroninės muzikos styginiu trio, choreografiniu pasirodymu bei roko grupės koncertu. Lietuvos delegacija prefektui padovanojo  stiklinę angelo figūrą su anglų kalba užrašytu šūkiu „Ginti. Saugoti. Padėti.“, papasakojo apie Lietuvos policijos dienos minėjimo tradicijas, o projektų, kuriuose jau eilę metų dalyvauja Utenos policijos asociacija mokymams į Estiją nuveždama policijos darbuotojų vaikus autoriui, Informacijos biuro Viešosios tvarkos vyresniajam pareigūnui, policijos leitenantui Peeter Pau įteikė Lietuvos policijos generalinio komisaro Lino Pernavo įsakymu paskirtą I-ojo laipsnio pasižymėjimo ženklą „Už nuopelnus“.

Viešnagės metu buvo sudaryta galimybė pailsėti SPA centre   ir trumpai susipažinti su Tartu senamiesčiu.

Už paramą  nuvykstant į Estiją ir estų delegacijos priėmimą Utenoje pirmąjį gruodžio savaitgalį, aptariant bendrų projektų klausimus, dėkojame Utenos rajono savivaldybei.