TPA LS XVI-jo SALĖS FUTBOLO TURNYRO ATGARSIAI

2019 kovo 26 TPA LS Valstybės sienos apsaugos tarnybos poskyrio informacija

2019 m. kovo 22 d. Druskininkuose, Sporto centro salėje vyko, Tarptautinės policijos asociacijos (TPA) Lietuvos skyriaus XVI-as salės futbolo turnyras, kurį organizavo praėjusių metų analogiško turnyro nugalėtoja – TPA LS Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) poskyris. VSAT poskyrio nariai, norėdami grąžinti šiam turnyrui buvusį populiarumą (2018 m. turnyre dalyvavo tik 4 ekipos), ėmėsi kelių naujienų, t. y. perkėlė turnyro dieną iš šeštadienio į penktadienį, leido dalyvauti turnyre ne tik TPA nariams ir aišku pasirinko vietą – populiariausią Lietuvos kurortą – Druskininkus! Šių metų turnyre dalyvavo net devynios TPA LS poskyrių komandos ir svečių komanda iš Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos (MRU VSA), o dalyvių skaičius perkopė šimtą!

Komandos burtų keliu buvo  suskirstytos į du pogrupius.

A Pogrupyje  – Viešojo saugumo tarnybos Kauno dalinys (VST KD), Šiaulių AVPK, Druskininkų PK, Alytaus AVPK ir Vilniaus AVPK.

B Pogrupyje – Viešojo saugumo tarnybos Vilniaus dalinys (VST VD), Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), Vadovybės apsaugos departamento (VAD), Kauno AVPK poskyrių ir MRU VSA studentų komandos.

Nors dauguma dalyvių puikiai pažįsta vieni kitus, nuo pirmų rungtynių vyko nuožmi kova ir nebuvo ryškių lyderių ar autsaiderių. Sužaidus po keturias rungtynes grupėse paaiškėjo pusfinalių dalyviai: A pogrupyje nugalėtojais tapo Vilniaus AVPK, antri liko Alytaus AVPK sportininkai, B pogrupyje nugalėjo VSAT komanda, antrą vietą užėmė VAD ekipa. Taigi, pirmame pusfinalyje žaidė Vilniaus ir VAD komandos: po atkaklios kovos pagrindinis laikas baigėsi 1:1, o baudinių loterija buvo sėkmingesnė vilniečiams. Kitame pusfinalyje susitiko VSAT ir Alytaus komandos: rungtynėse, kuriose VSAT ekipa nuolat atakavo, o alytiškiai gynėsi, likus žaisti pusantros minutės, rezultatas dar buvo lygus – 0:0, bet per likusį laiką pasieniečiams pavyko du kartus nuginkluoti puikiai žaidusią Alytaus komandą! Mažajame finale susitiko Alytaus ir VAD komandos: pagrindinis laikas baigėsi taikiai 0:0, ir vėl viską lėmė baudiniai: Alytaus komanda nugalėjo VAD bendru rezultatu – 4:3 ir iškovojo bronzą!

Finale VSAT prieš Vilniaus AVPK: pirmi pelno įvartį Vilniaus policininkai, pasieniečiai išlygina rezultatą, vilniečiai pelno antrąjį įvartį, pasieniečiai ir vėl išlygina rezultatą! Turnyro nugalėtojo išaiškinimas vėl persikėlė į baudinių seriją, kurioje pasieniečiai smūgiavo sėkmingiau. Pergalė pasieniečių – 4:3!

Komandos prizininkės buvo apdovanotos prizais ir medaliais. Turnyro rezultatyviausiu žaidėju tapo VAD komandos narys – Aurimas Martinka, įmušęs 5 įvarčius.

Turnyro geriausiu vartininku – Vilniaus AVPK atstovas Tomas Bubėnas.

Turnyro naudingiausiu žaidėju – MVP išrinktas VSAT komandos atstovas Edvinas Mučinis!

Turnyro šūkis – „Make Lithuanian Football grait again“ pasiteisino nes mes tikime futbolo Lietuvoje ateitimi, tikime, kad TPA draugai,  kolegos mielai sutiks dalyvauti sekančiais metais Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus salės futbolo turnyre, kurį pagal tradiciją turėtų rengti nugalėtojai. Šiame turnyre nėra vienintelis svarbiausias tikslas – laimėti, nors čia netrūksta azarto ir sportinio pykčio, čia susitinka seni draugai iš visos Lietuvos, kurie turi unikalią galimybę visą dieną bendrauti, dalintis mintimis ir patirtimi ne tik futbolo aikštėje. Ačiū visiems turnyro dalyviams už nepamirštamas akimirkas, už pagarbą savo oponentams, o sirgaliams – už palaikymą.