TPA nario bilietas atveria ne tik duris, bet ir širdis…

2018 birželio 19 TPA LS generalinis sekretorius Vytautas Jasiulevičius

„Faktas yra tai, kad mes susitikome pirmą kartą, bet toks jausmas, kad esame artimi draugai jau daugelį daugelį metų. Tai štai tokia yra tikroji IPA reikšmė…“ (V.Jasiulevičius)

2018 m. birželio 14-17 dienomis Vienoje, Austrijoje vyko TPA Šiaurės Europos Forumas.

Gerokai prieš Forumą buvo svarstomos galimybės jame dalyvaut ir TPA Lietuvos skyriaus atstovui. Draugišką žestą padarė naujai išrinktasis TPA Estijos skyriaus prezidentas Uno Laas, pasiūlydamas į Forumą Vienoje neatlygintinai nuvežti kolegę Ilzę Ungurę ir TPA Lietuvos skyriaus atstovą. Trijulė pasivadino TPA Baltijos komanda. Kadangi atstumas nuo Uno namų iki Vienos sudarė net 1600 km, kelionę buvo nutarta skelti į dvi dalis, numatant nakvynę Lenkijos pietuose. Atsakomybė suorganizuoti „tarpinę stotelę“ atiteko TPA Lietuvos skyriaus atstovui. Po kelių skambučių seniems bičiuliams Lenkijoje, tačiau nieko bendro neturintiems su Lenkijos pietų regionais, buvo gauti keli nauji kontaktai Silezijos (Slask) Vaivadijoje. Po kelių variantų palyginimo kolektyviai buvo priimtas pasiūlymas sustoti Čenstakavoje (Częstochowo) ir dalį sutaupyto laiko skirti aplankyti ant Jasna Gora kalvos stūksantį Pauliečių vienuolyną ir XIV a. bažnyčią su Čenstakavos Dievo Motinos ikonaJuodosios Madonos ikona.

Nežiūrint didelių kamščių, susidariusių dėl magistralinio kelio remonto ir eismo įvykio, pavyko [pasiekti paskirties tašką vėluojant tik nepilną valandą. Be to, į pagalbą pasijungė TPA Lenkijos skyriaus Silezijos vaivadijos Čenstakavo regiono grupės pirmininkas Slawomir Balik, kuris paskutinius kilometrus pavadavo mūsų naudotą Waze navigacijos programą. Po greito apsistojimo Wenecki viešbutyje jau po keliolikos minučių sėdėjome taksi automobilyje ir vykome į Vienuolyną, kur mūsų visų kantriai laukė Sesuo vienuolė, kuriam laikui tapusi mūsų gide. Prie mūsų kompanijos prisijungė dar vienas TPA narys, kuris kartu yra ir Čenstakavo miesto tarybos narys Marcin Jeziorowski. Po įspūdingos ekskursijos po vienuolyną ir visus jo slapčiausius užkaborius, po lapeliuose surašytų padėkos/prašymų Viešpačiui žodžių, po labai artimos Čenstakavos Dievo Motinos ikonos ir visų aplinkui eksponuojamų suaukotų relikvijų apžiūros, įsiamžinome į vienuolyną vedančioje vėliavų alėjoje.

Vėliau mes buvome pakviesti vakarienės į „Torra Roman Radecki“ restoraną-klubą, kur mus visus – TPA Baltijos šalių atstovus pasveikino šio restorano savininkas Roman Radecki. Prie mūsų taip pat prisijungė to paties TPA Čenstakavo regiono grupės iždininkas Jan Konarski ir garbingi svečiai – Čenstakavo miesto tarybos pirmininkas Zdzislaw Wolski bei SAS (Saksonijos) Bajorų klubo Lenkijos Bajorų skyriaus viceprezidentas Leon Wysoczanski.  Visi dalyviai pasidalino atminimo dovanėlėmis, o, kas svarbiausia, puikiai ir labai šiltai, kaip įprastai būna tik tarp labai gerų draugų, pabendravo.

Puikiai pailsėjė leidomės toliau į Vieną, bet tuo pažintis su Čenstakava nepasibaigė, nes jau grįžtant iš Vienos, tik pravažiavus Katovicų oro uostą, sulaukiau netikėto Slawomir‘o Balik‘o skambučio, kuris, kaip šešto jausmo vedamas, pajautė mus atvykus vėl į Silezijos žemę ir jau po valandžiukės nustebino puikia atmintimi, kai pirmojo susitikimo metu pagavo tarp žodžių mintį, jog Baltijiečiai be „fliakų“ greičiausiai gali pilnai nepajausti tikrosios Lenkijos dvasios 😊… O šilti fliakai ir kiti šilti nacionaliniai patiekalai jau laukė mūsų to paties bajorų klubo viceprezidento  p. Leono pakelės restorane „Superlajm“ Koscielec vietovėje, kuris lengvai randamamas pagal išskirtinį objektą – seną lėktuvą su SAS užrašu ant uodegos…

Ačiū šiltiems bičiuliams Slawomir‘ui Balik‘ui ir kitiems iš TPA Čenstakavo regiono grupės (IPA Czestochowa).

Užtikrintai galiu pasakyti, kad „Servo per Amikeco!” šį kartą buvo įgyvendintas visais 800%.