Trumpai apie tai, ką veikia į TPA Šiaurės Europos Forumą susirinkę 20 šalių atstovai

2018 birželio 20 TPA LS generalinis sekretorius Vytautas Jasiulevičius

2018 m. birželio 14-15 dienomis Vienoje įvyko TPA Šiaurės Europos Forumas (angl. IPA North European Forum, sutrumpintai – NEF). Šis renginys kasmet organizuojamas vis kitoje Šiaurės Europos šalyje. 2017 m. renginys vyko Maskvoje (Rusija) ir Lietuvos atstovai jame nedalyvavo.
 
Organizatoriai paprastai iš anksto anonsuoja viso renginio darbotvarkę, nagrinėti numatomus klausimus, tad šalių–dalyvių atstovai nebūna užklumpami netikėtais klausimais, o jiems, to norint, galima pasirengti ir net pateikti paraišką pristatymui. TPA Lietuvos skyrius kasmet vertina savo galimybes dalyvauti tokiuose tarptautiniuose renginiuose. Šiemet buvo gautas naujai išrinkto TPA Estijos skyriaus prezidento Uno Laas pasiūlymas vykti į Vieną jo automobiliu, tad tokia aplinkybė gerokai sumažino dalyvavimo NEF kaštus, jei lyginti su kelionėmis lėktuvu reguliariais reisais. Plačiau apie gana ilgos kelionės į Vieną ir atgal potyrius galite pasiskaityti ankstesnėje TPA Lietuvos skyrių Šiaurės Europos Forume atstovavusio Vytauto Jasiulevičiaus publikacijoje „TPA nario bilietas atveria ne tik duris, bet ir širdis…“.
 
Visų šalių TPA skyrių atstovai birželio 14 popietę buvo sutikti Vienos „Zeitgeist“ viešbutyje, kur gavo NEF darbotvarkę, dalyvio korteles ir šiek tiek informacinės medžiagos apie Austrijos sostinę Vieną.
Jau pirmąjį vakarą visi Forumo dalyviai iš Austrijos, Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Belgijos, Rumunijos, Liuksemburgo, Danijos, Nyderlandų, Airijos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Čekijos buvo pakviesti į viešbučio sodelį, kur buvo pasitikti apelsinų sulčių arba putojančio vyno taure, pasveikinti TPA Austrijos skyriaus prezidento Martin‘o Hoffmann‘o, kuris pabrėžė Forumo svarbą, kai jame dalyvauja net 19 Europos šalių delegacijos, atstovaujamos 15 Europos šalių TPA prezidentų, 2 generalinių sekretorių, 2 viceprezidentų. Tradiciškai buvo pasikeista atminimo dovanomis, visiems svečiams įteiktos NEF‘2018 atminimo lentelės. TPA LS vardu Vytautas J. papuošė prezidentą Martin Hoffmann trispalviu šaliku su TPA ir Vyčio ženklais ir įteikė nedidelį Lietuvos Policijos talismaną – Amsį.
 
Birželio 14 d. rytą tuoj po pusryčių visi NEF dalyviai autobusu buvo nuvežti į Vienos Marokko Policijos kareivines (police barracks “Marokko”), kur didžiojoje iškilmių salėje įvyko oficialus NEF atidarymas ir visą dieną vyko temų pristatymai ir diskusijos.
 
Po oficialių sveikinimų ir įžanginių kalbų darbotvarkė startavo nuo visų gausaus būrio NEF dalyvių asmeninio prisistatymo. Vėliau buvo pristatyti ir išdiskutuoti tokie klausimai: išvados dėl NEF-2017, vykusio Maskvoje, pastarųjų metų pokyčiai TPA nacionaliniuose skyriuose, TPA Austrijos skyriaus policijos akademijos prezentacija, įspūdingas kapitaliai atnaujinto po neseniai ištikusio potvynio Gimborno mokymo centro atstatymo pristatymas, vykdomų Policijos mokymų Austrijoje pristatymas, Jungtinių Tautų misijos atstovo Vienoje Tofik Murshudlu pristatymas narkotikų prevencijos ir policininkų mokymų klausimais. Po pietų pertraukos, kurios metu policijos valgykloje norintieji galėjo paragauti net garsiojo Vienos šnicelio, buvo tęsiami visų šalių pristatymai ir diskusijos dėl nacionalinių renginių, organizuojamų tarptautinių renginių, o taip pat sudaryta galimybė visiems dalyviams papasakoti ar pristatyti savo nacionalinių skyrių patirtis TPA kultūrinėje, socialinėje, profesinėje, o taip pat ir organizacinėje veikloje, aptarti TPA keliautojų kuravimo klausimai, pateikti pasiūlymai dėl sklandesnio ir atsakingesnio keliautojų registravimosi ir jų priėmimo. Galiausiai buvo aptariami aktualūs klausimai, kuriuos numatyta svarstyti šį rudenį įvyksiančio Pasaulinio TPA Kongreso Roterdame metu.
 
Po įtemptos dienos visi Forumo dalyviai vyko vakarienės į šalia viešbučio esančią užeigą „Ringsmuth“, kur draugiški pokalbiai tęsėsi neformalioje aplinkoje.
 
Kitą dieną po pusryčių visi NEF dalyviai buvo nuvežti į Vienos „Roßau“ policijos kareivines (police barracks “Roßau”). Ten teko šiek tiek palaukti, kol pasirodymams pasirengė atskirų policijos padalinių darbuotojai.
Susirinkusieji stebėjo antiteroristinio policijos padalinio WEGA šturmo komandos pasirodymus, kinologų pasirodymus, riaušių malšinimo technikos pristatymą.
 
Po kuklių kareiviškų pietų visi vykome į trumpą ekskursiją po Vieną, bei trumpam užsukome pasižvalgyti po Hobsburgų dinastijos vasaros rezidencijos sodus.
 
Atsisveikinimo vakaras vyko kartu su gausiu TPA Austrijos skyriaus Vienos poskyrio narių būriu.
Vėl tęsėsi draugiški pokalbiai apie TPA ir policiją.
 
Galima tvirtai pasakyti, kad net ir tokie tarptautiniai renginiai tikrai vienija ir leidžia sustiprinti tarpusavio ryšius bei juos plėtoti. Tokiais draugystę stiprinančiais renginiais tiesiogiai įgyvendinamas TPA moto „tarnauti draugaujant“.
 Ir ne kitaip, tik „Servo per Amikeco!“
 
Forumo medžiagą galita rasti svetainėje: nef2018.ipa.at