Viešėjo kolegos iš Estijos

2008 gruodžio 10

(Ramutė Kartavičienė – Kalvarijos poskyrio pirmininkė)

Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Kalvarijos poskyris palaiko draugiškus ryšius su kolegomis iš Estijos. Draugystė su estais prasidėjo Lenkijoje, Bialystoke kai buvome pakviesti į Lenkijos Policijos dienos minėjimą. Bendraujame jau keletą metų susitikdami Tarptautinės policijos asociacijos organizuojamuose sąskrydžiuose Lietuvoje, Estijoje bei Lenkijoje. Malonu , kad šis bendravimas su kolegomis iš Estijos perėjo į tarptautinį bendradarbiavimą. Gavome pasiūlymą dalyvauti jų rengtame prevenciniame projekte „Tegijad 2009“.

Estų iniciatyva š. m. gruodžio 3-5 dienomis į Marijampoės apskrities Kalvarijos policijos komisariatą atvyko 3 žmonių delegacija, kuriai vadovavo Lounos policijos prefektūros teisėtvarkos skyriaus prevencinės tarnybos vadovas Peter Pei. Aptarėme prevencinį projektą „ Tegijad 2009“ bei pasikeitimą jaunimo delegacijomis.

Šis prevencinis projektas Estijoje vyksta jau treti metai. Jame dalyvauja 12-16 metų amžiaus jaunimas iš 4 Estijos regionų. Estai norėtų išplėsti šį projektą, kad jame dalyvautų ir jaunimas iš Lietuvos, priklausantis rizikos faktoriaus grupei . Į Estiją nuvyktų 8 paaugliai ir juos lydėtų 2 vadovai. Pagrindinis šio projekto rėmėjas yra susivienijimas „ EUROPOS JAUNIMAS“.

Kalvarijos policijos komisariatas sudarė galimybę delegacijai iš Estijos su susipažinti su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais ir jų veikla. Su svečiais iš Estijos susitiko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyresnysis komisaras Kęstutis Kalinauskas. Susitikimo metu buvo aptarta Vyriausiojo policijos komisariato vadovas pritarė šiam prevenciniam projektui. Susitikome su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio policijos komisariato l.e. viršininko pareigas Virginijum Adomaičiu bei šių komisariatų kolegomis.

Kitą dieną nuvykome į Trakus. Svečius pasitiko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų policijos komisariato viršininko pavaduotojas Ernestas Lenkauskas. Jis papasakojo apie policijos reformą Lietuvoje, o estai pristatė savo prevencinį planą, kuris ateityje taip pat galėtų išsiplėsti. Po dalykinių pokalbių svečių laukė ekskursija į Trakų pilį.

Gruodžio 5d. estai atvyko į Kalvarijos policijos komisariatą. Su viršininko pavaduotoju l.e. viršininko pareigas Dainiumi Gaižausku bei kitais pareigūnais buvo aptartas estų prevencinis projektas bei tolimesni bendradarbiavimo planai. Po pasitarimo apsilankėme Kalvarijos savivaldybės laikinosios globos vaikų namuose Sangrūdos kaime.

Susitikimo pabaigoje su kolegom iš Estijos pasikeitėme suvenyrais su policijos simbolika

.