Zervynos – su baidare ir pėsčiomis

2020 20 liepos TPA PD poskyrio narė Laima Minderienė

Vos pasibaigus karantinui, birželio 27-28 d. PD poskyrio nariai kartu su atstovais iš VST poskyrio atnaujino savo veiklą – pakvietė entuziastus į baidarių žygį viena gražiausių Lietuvos upių – Ūla, apsupta didingais miškais ir nuostabaus grožio skardžiais. Paįvairino plaukimą pabaigoje užgriuvusi vasariška liūtis – dangus ir upė susiliejo į vientisą vandens stichiją – jėga!! Išlipus į krantą skubėjome sugrįžti į džūkišką sodybą etnografiniame Zervynos kaime (etnografinis gatvinis kaimas Varėnos rajone, Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje). Architektūros paminklas, turintis 48 sodybas, kurių 8 paskelbtos etnografinėmis.

Vakarinėje programoje vaišinomės pečiuje keptu kugeliu su grybų padažu ir grikių pyragu su žolelių arbata. Ar galite įsivaizduoti, kokio didumo džūkių šeimininkių porcijos!? Ir jau visai užkaitome džūkiškoje dūminėje pirtelėje ant Ūlos kranto. Pirtelės viduryje stūkso kalnas įkaitusių akmenų, o pakraštyje – krūva ąžuolinių  vantų. Beveik Joninių vaizdelis – pliki miestiečiai „nuo asfalto“ turškiasi naktinėje Ūloje šimtamečių pušų fone. O koks saldus buvo miegas buvusioje šieno daržinėje iš galų įrengtuose balkonuose – namų darbo lovose, kai per plyšius tarp balkių skverbiasi mėnulio šviesa. Daržinės apačioje – stalai, pasieniuose dzūkų protėvių buities rakandų ekspozicija, o viduryje – senovinis dviratis su lektarna. Ryte vis dar karštoje pirtyje tebegaruojantys akmenys suteikė puikias sąlygas atlikti visą grožio procedūrų kompleksą. Druskos, kavos pilingai, aliejai ir vėl šaltas Ūlos vandenėlis galutinai atstatė per karantiną išsekusią energiją, o šiltas, malonus bendravimas su išsiilgtais draugais pripildė mūsų širdis laimės ir gerumo. Nesinorėjo skirtis – teko dar užsukti prie Varėnos tvenkinio, pasimėgauti puikiu pakrantės smėliu ir šiltu vandenėliu.

Rekomenduojame TPA bendrijai pasiplaukioti Ūlos upe, aplankyti Zervynos kaimą, išsimiegoti daržinėje ir išsikaitinti pirtyje pas Antaną.