Fotomėgėjai nesnaudžia

2004 16 gruodžio

(TPA LS 1-oji viceprezidentė Zita Gaižauskienė)

Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyrius antrą kartą organizavo fotonuotraukų parodą. Buvo nuspręsta griežtai nereglamentuoti tematikos, tiesiog pakvietėme Asociacijos narius nušviesti tarnybos kasdienybę, kultūrinį gyvenimą, tarptautinius ryšius, atspindėti kūrybišką, savitą meninį požiūrį į žmones, gamtą, aplinką.

Malonu, kad Asociacijos nariai, policijos pareigūnai pasirodė mokantys fotografuoti ne tik nusikaltimų vietas. Pateiktose nuotraukose ir jautriai parodyta Lietuvos gamta, ir filosofinę prasmę turinčios fotonuotraukos, ir savitai pamatyta kitų šalių realybė, ir lengvo jumoro turinčios gyvenimiškos akimirkos.

Pateiktose fotoparodai nuotraukose nėra smurto, kraujo. Šiemet, tegu ir nedrąsiai, autoriai jau ėmėsi tarnybos kasdienybę atspindinčių reportažinių nuotraukų. Susibūrę į klubą mūsų fotomėgėjai tai aiškina paprastai-esame pavargę nuo kasdien matomų vaizdų, todėl sunkiausia kūrybiškai pažvelgti į situacijas, kurios mums, deja, nėra nei didvyriškos, nei sukrečiančios. Tikimės, kad tarnybinė tematika gal daugiau sudomins fotomėgėjus kitais metais, nes čia taip pat galima atrasti įdomių akimirkų.

Prie jau pernai susibūrusio fotomėgėjų būrio prisijungė daugiau kolegų, todėl autorių geografija yra tikrai plati: Milgeidė Petrukevičienė iš Kauno, Steponas Urbonas ir Artūras Tamkevičius iš Klaipėdos, Ramutė Kartavičienė ir Gintaras Zavistauskas iš Kalvarijos, Algimantas Čiža iš Molėtų, Vitalius Šidiškis iš Vilkaviškio, Vytautas Pliuskus iš Vilniaus, Giedrius Kalinauskas iš Marijampolės, Vitalija Patašienė iš Pakruojo. Visi dalyvavę parodoje buvo apdovanoti Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus padėkos raštais bei atminimo dovanomis.

Parodos atidarymas paskutiniojo šių metų posėdžio, įvykusio Radviliškyje,  metu yra ir graži Asociacijos dovana šio poskyrio, švenčiančio įkūrimo 10-metį, nariams bei komisariato darbuotojams. Trys dešimtys  nuotarukų šventiškai papuošė šio komisariato patalpas, o vėliau bus perkeliama į kitas policijos įstaigas.Tai, viliamės, taps gražiu įrodymu, kad nelengvą policininko darbą dirbantys žmonės yra įdomūs, visapusiški, pilietiški, kūrybingi, vadinasi, reikalingi – ne tik tarnyboje, bet ir bendruomenės gyvenime.

2005 metais pirmąkart vyks tarptautinė fotoparoda-konkursas, kurią ėmėsi organizuoti Naujosios Zelandijos skyrius, o darbai bus eksponuojami 2005 metų tarptautinės konferencijos Airijoje metu. Šiai tarptautinei parodai gali būti atrinkti 48 fotodarbai.

Tikimės, kad Lietuvos skyriaus nariai fotomėgėjai, jau turintys tam tikros dalyvavimo fotoparodose praktikos, aktyviai ir sėkmingai dalyvaus šiame tarptautiniame renginyje, kuris numatomas organizuoti kas antri metai. Kviečiame įsijungti kuo daugiau kūrybingų Asociacijos narių į fotomėgėjų klubo gretas, vystant šį savo pomėgį, giliu tikrovės atspindėjimu suteikiant estetinį pasitenkinimą ir kitiems.

Tikimės, kad toks savęs atskleidimas yra dar vienas gražus Tarptautinės policijos asociacijos devizo “Servo per Amikeco” (Tarnauti draugaujant) patvirtinimas.