Fotomėgėjų klubas

2003 25 lapkričio

(TPA LS gen. sekretoriaus informacija)

Pirmą kartą Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus valdyba pabandė organizuoti fotodarbų parodą. Nutarta griežtai nereglamentuoti tematikos, nekelti ypatingų reikalavimų.

Tiesiog pakvietėme Asociacijos narius nuotraukose pateikti policijos darbo kasdienybę, įsimintinus įvykius, kultūrinį gyvenimą, tarptautinius ryšius, įamžinti nusipelniusius policijos pareigūnus, atspindėti kūrybišką savitą požiūrį į žmones, gamtą, aplinką.

Malonu, kad policijos pareigūnai pasirodė mokantys fotografuoti ne tik nusikaltimų vietas – 11 TPA narių pateikė daug ir įvairių fotodarbų.

Tai ir socialiai aktualūs Aukštaitijos dvarų vaizdai, ir jautriai perteikta Lietuvos gamta, ir gilią filosofinę prasmę turinčios atskirų ciklų nuotraukos, ir tolimų šalių realybės atspindžiai, ir lengvo jumoro turinčios gyvenimiškos akimirkos. Autoriai, deja, ne drąsiai ėmėsi kasdienybę atspindinčių reportažinių nuotraukų.

Visi parodai pateikę darbus autoriai antradienį (lapkričio 25 d.), renginio iniciatorės ir organizatorės, Zitos Gaižauskienės iniciatyva buvo pakviesti į fotoparodos kūrinių aptarimą.

Susitikime dalyvavo ir padrąsinančius žodžius išsakė Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, žinomas fotomenininkas Aleksandras Macijauskas, atminimui padovanojęs kiekvienam po savo darbų knygą “Gyventi”.

Kiekvienam parodos dalyviui TPA LS 1-oji viceprezidentė Zita Gaižauskienė įteikė padėkos raštus bei mažas atminimo dovanėles.

Savo darbus pristatė kolegos R.Tekorius (Tauragė), V.Šidiškis (Vilkaviškis), R.Kartavičienė (Kalvarija), G.Kalinauskas (Marijampolė), M.Petrukevičienė (Kaunas), V. Patašienė (Pakruojis), S.Vildžiūnas (Kėdainiai), G.Zavistauskas (Kalvarija), V.Pečininas (Panevėžys), G.Kėras (Telšiai).

Gerbiamo A.Macijausko siūlymas padėti organizuojant solidžią respublikinę fotoparodą kitų metų Policijos dienai buvo sutiktas labai palankiai.

Visi nutarė įsteigti TPA Lietuvos skyriaus fotomėgėjų klubą, prie kurio veiklos kviečiami prisijungti ir kiti TPA nariai. Manoma, jog tai būtų viena iš Lietuvą ir policiją reprezentuojančių TPA veiklos formų, meninės fotografijos kalba atskleidžianti tiek šalį, tiek profesinę veiklą.

Klubas dar neturi vardo, tačiau numato rinktis ne tik į klubo krikštynas, bet ir į periodines kūrybines stovyklas. Klubo pirmininke išrinkta kaunietė Milgeidė Petrukevičienė, kuriai telieka palinkėti kūrybiškumo ir sėkmės vystant šią veiklą.

Šiuo metu paroda iškeliavo į Tauragės policijos komisariatą. Tolesnė eksponavimo vieta priklausys nuo TPA narių pageidavimo.

Šis renginys, tikimės, taps gražiu įrodymu, kad nelengvą policininko darbą dirbantys žmonės nėra vienpusiški, kaip neretai teigiama, o yra įdomūs, pilietiški, vadinasi, reikalingi – ne tik tarnyboje, bet ir platesnėje bendruomenėje.

Pirmas toks savęs atskleidimas yra dar vienas gražus Tarptautinės policijos asociacijos devizo “Servo per Amikeco” (Tarnauti draugaujant) patvirtinimas.