Naujasis modernus Lietuvos policijos muziejus kviečia visus norinčius apsilankyti

2022 16 gegužės TPA LS PD poskyrio valdybos narė Simona Ludavičiūtė

Gegužės 14 dieną duris visiems miestiečiams ir miesto svečiams atvėrė naujasis Lietuvos policijos muziejus. Įkurtas geroje strateginėje vietoje – Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato patalpose (Birželio 23-iosios g. 16), gausų būrį lankytojų, nusidriekusių netrumpoje eilėje, priėmė simbolinę dieną – Muziejų naktį, kai duris iki vėlaus vakaro ir nakties lankytojams  tradiciškai atveria visi sostinės muziejai ir parodų salės.

Muziejaus veiklos pradžią paskelbė ilgametis policijos pareigūnas, puikus Lietuvos policijos istorijos žinovas, kolekcininkas ir bene daugiausia žinių bei pastangų muziejui atsirasti įdėjęs, pagrindinis muziejaus įkūrėjas Skirmantas Andriušis. Lietuvos policijos muziejaus atidaryme dalyvavo ir keletas Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Policijos departamento poskyrio narių, mažesniu ar didesniu indėliu prisidėjusių prie muziejaus atsiradimo.

Visų, tik įžengusių į muziejų akys prisipildė nuostabos ir susižavėjimo, išvydus daugybę novatoriškų sprendimų, šiuolaikiškai ir neįprastai pateiktų eksponatų, kurių, pasirodo, muziejuje galybė. Ši informacijos ir eksponatų gausybė lankytojui pateikta subtiliai, įvairių laikmečių policijos nuotraukomis, autentiškų dokumentų formatu. Siekiantiems gilesnės istorinės analizės, gausu interaktyvių ekranų, kuriuos patyrinėjus galima rasti ne tik įdomių tekstų, bet ir vaizdinės medžiagos. Visa ekspozicija šiame muziejuje suskirstyta tarsi į tris policijos raidos laikmečius – tarpukarį, nuo nepriklausomybės paskelbimo iki sovietinės okupacijos pradžios (1918-1940), tautinio atgimimo pradžią (1988-1991) ir policijos raidą atkūrus nepriklausomybę (nuo 1991 m. iki dabar). Negalima nepaminėti ir modernaus muziejaus eksponatų apšvietimo, kuris neabejotinai prisideda prie muziejaus aplinkos išskirtinumo, patrauklumo lankytojo akiai ir drąsiai galinčio konkuruoti su kitomis naujausiomis meno ir mokslo erdvėmis Vilniaus mieste.

Taigi, atidarymo dieną užplūdusių lankytojų gausa tik įrodė, kad Lietuvos policijos muziejų aplankyti ir jame pasmalsauti verta kiekvienam, tiek gerai žinančiam policijos gyvavimo istoriją, tiek ir mažiau išmanančiam, bet siekiančiam plėsti žinių ir erudicijos akiratį. Kaip svečių knygoje, sveikindamas muziejaus veiklos pradžią, parašė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla: „Puoselėdami praeitį – kuriame ateitį“. Tad, lydimi šios minties leitmotyvo, puoselėkime ir kurkime ateitį aplankydami muziejų, išgirsdami įdomių pasakojimų iš muziejaus gidų ir didžiuodamiesi savo šalies policija, išgyvenusia įvairius laikmečius ir raidos etapus.

             Lietuvos policijos muziejaus darbo laikas:

             Antradienis – penktadienis: 10.00– 18.00

             Šeštadienis: 10.00 – 16.00

             Sekmadienis – pirmadienis: NEDIRBA

             Būtina išankstinė registracija: kasparas.nevardauskis@policija.lt, tel. +370 663 02 084

             Adresas: Birželio 23-iosios g. 16, Vilnius.

            Muziejaus lankymas: NEMOKAMAS