PABĖGIMAS Į RYGOS KALĖDINĘ MUGĘ

2023 20 gruodžio VST poskyrio valdybos narė Ramunė Skliaustienė

Kai Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Viešojo saugumo tarnybos poskyris grįžta iš savo organizuojamų kelionių, dar nespėjus pasiekti namų, jau dėlioja mintis apie naujas kryptis. Taip įvyko ir šį kartą. Tik rugsėjį keliavę į Estiją, nusprendėme, kad dar vienai kelionei rasime laiko ir noro.

Palikę prieššventinius rūpesčius namuose, penkių TPA Lietuvos skyriaus poskyrių keliautojai susiruošė į Kalėdų dvasia alsuojančią Latviją. Prie VST poskyrio organizuotos kelionės prisijungė jau ne kartą keliavę, ir pirmą kartą nusprendę keliauti drauge Vilniaus, Policijos departamento, Trakų ir Kaišiadorių poskyrių atstovai.

Anksti ryte kirtę Lietuvos sieną, keliautojai pradėjo savo žygį aplankydami tipišką Livonijos laikų Bauskės pilį. Su didžiuliu susidomėjimu klausėmė Rundalės rūmų gidų pasakojimų apie vieną žymiausių baroko ir rokoko architektūros paminklų Latvijoje, pastatytą XVIII a. kaip Kuržemės hercogo Ernsto Johano Birono – Rusijos carienės Anos Ivanovnos favorito – vasaros rezidencija. Nors lankytasi sezonu, kai rūmų sode nežydi tūkstančiai rožių, tačiau nuotaikos tai nė kiek nesugadino – mėgavomės rūmų salių vaizdais, rūmų istorijos paslaptimis, o moterys buvo mokomos slaptos vėduoklių ,,kalbos“.

Jūrmala – miestas visai šalia Rygos, prie Baltijos jūros. Perfrazuojant žinomą frazę, – Jūra ir žiema yra jūra! Pajūrys žavi bet kokiu metu laiku. Pasivaikščiojome žieminio kurorto gatvelėmis, žieminiu paplūdimiu, kuris niekada nestokoja lankytojų.

Vakarinė Ryga keliautojus pasitiko Kalėdų nuojauta: sostinės senamiesčio gatvelės, netgi siauriausi skersgatviai žibėjo šviesomis ir girliandomis, bažnyčių ir namų stogai kėsinosi užversti slystančio sniego lavinomis. Po ilgos ekskursijos Kalėdinė mugė pamalonino gėrimų ir skanėstų, karšo vyno ir meduolių kvapais, akis džiugino rankdarbių įvairovė, – puiki proga ir galimybė įsigyti dovanų artimiesiems. 

Sekmadienis prasidėjo Rygos automobilių muziejaus lankymu. Unikali muziejaus ekspozicija pasižymi daugiau nei 100 unikalių įvairių istorijos tarpsnių transporto priemonių. 

Kas sakytų, kad botanikos sodo aplankyti žiemą neverta, paprieštarautumėme. Latvijos universiteto botanikos sode išklausėme gido pasakojamų šio sodo įkūrimo ir gyvavimo istorijų, sodo Azalijų namuose stebėjome, kaip žvarbų prieškalėdinį gruodį įvairiomis spalvomis žydi dešimtys azalijų rūšių.

Jelgavoje keliautojus pasitiko lietus ir tamsa, tačiau vakarinis miestas, pasipuošęs šventine egle ir dekoracijomis, taip pat leido pajusti, kad Kalėdos visai čia pat.

Per trumpą savaitgalį daug pamatę grįžome namo laukti gražiausių žiemos ir metų švenčių. Kelionė buvo nuostabi: seni ir nauji draugai, įspūdžiai, žaidimai ir muzika. Na, ir tradiciškai – kita kelionė ne už kalnų…

Gražaus Kalėdų laukimo, miela TPA bendruomene! Viešojo saugumo tarnybos poskyris Jums linki gražių švenčių, didelių svajonių, o 2024-aisiais metais – įspūdingų kelionių!

Servo per Amikeco!