Seminaras apie moterų vaidmenį policijos sistemoje: Įspūdžiai iš IBZ Gimborn, Vokietija
29 lapkričio 2024
2024 m. lapkričio 1–5 d. turėjau unikalią galimybę dalyvauti moterų seminare, kuris vyko Gimborno pilyje, Vokietijoje, policijos mokymų centre (IBZ Gimborn). Tai buvo itin svarbus ir įkvepiantis renginys, skirtas moterų vaidmeniui policijos sistemoje, lyčių nelygybės klausimams bei strategijoms, kaip pritraukti daugiau moterų į teisėsaugos institucijas, taip pat į Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) veiklą.
Seminaras buvo kupinas įvairių diskusijų ir pranešimų, kuriuose buvo nagrinėjami iššūkiai ir galimybės, su kuriomis susiduria moterys dirbdamos policijoje. Dauguma dalyvių atvyko iš įvairių šalių ir kultūrų, todėl kiekviena istorija ir patirtis buvo ypatinga. Panašu, kad viena iš svarbiausių temų buvo lyčių nelygybė, kuri vis dar egzistuoja daugelio šalių teisėsaugos sistemose. Diskusijose buvo akcentuojama, kaip moterys policijoje dažnai susiduria su stereotipais, diskriminacija ir trūksta galimybių tobulėti lygiomis teisėmis su kolegomis vyrais.
Tiesa, šiame seminare buvo pabrėžiama, kad moterų buvimas policijoje ne tik prisideda prie didesnės lygybės, bet ir atneša vertingų pokyčių pačiai institucijai. Moterų požiūris ir gebėjimas spręsti problemas dažnai skiriasi nuo vyriškų kolegų, todėl jų įtraukimas į teisėsaugą gali praturtinti komandas ir suteikti naujų perspektyvų, ypač dirbant su moterų aukomis ar socialinėmis problemomis, kurios susijusios su šeimos santykiais ir vaikų gerove.
Vienas iš svarbiausių seminaro akcentų buvo diskusijos apie strategijas, kaip pritraukti daugiau moterų į policiją ir Tarptautinę policijos asociaciją. Dalijimasis patirtimi su kolegėmis iš įvairių šalių leido suprasti, kad kiekvienoje šalyje yra skirtingos praktikos ir iššūkiai, tačiau bendras tikslas yra toks pats: sukurti lygesnes ir patrauklesnes darbo sąlygas. Aptarėme įvairias iniciatyvas, skirtas moterims skatinti, kaip mentorių programas, švietimo ir mokymo galimybes, taip pat specialistų paramą ir motyvavimą.
Seminaro metu taip pat buvo kalbama apie lyčių stereotipus ir diskriminaciją, kurie gali būti įtvirtinti tiek policijos kultūroje, tiek visuomenėje. Šiuo požiūriu buvo labai svarbu pripažinti, kad tik per nuolatinį dialogą ir bendradarbiavimą galima pasiekti realių pokyčių. Įdomu buvo stebėti, kaip seminaro dalyvės, priklausančios įvairioms šalims ir institucijoms, sugebėjo rasti bendrų sprendimų ir palaikyti viena kitą.
Seminaro pabaigoje buvo organizuotos praktinės užduotys, kurios leido dalyvėms išbandyti savo įgūdžius sprendžiant sudėtingas situacijas, dažnai pasitaikančias policijos darbe. Tai buvo puiki proga ne tik išmokti naujų metodų, bet ir pasidalinti savo patirtimi su kitais dalyviais, stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą.
Man asmeniškai šis seminaras buvo labai vertingas. Tai buvo ne tik puiki proga susipažinti su kitų šalių policijos struktūromis ir jų patirtimi, bet ir galimybė atsispindėti savo patirtį bei paieškoti būdų, kaip galėtume prisidėti prie moterų vaidmens stiprinimo policijoje Lietuvoje. Atskirai verta paminėti, kad susitikimai su moterimis iš skirtingų šalių ir kultūrų suteikė nepaprastai vertingos įžvalgos apie globalius iššūkius ir galimybes, su kuriais susiduria moterys dirbdamos teisėsaugos sektoriuje. Šio seminaro metu atsirado daug naujų bei gražių draugysčių, ir tikiuosi, kad šis bendravimas nenutrūks.
Šis seminaras neabejotinai paskatino mane dar labiau įsipareigoti kovoti už moterų lygybę ir jų teisėtas galimybes užimti aukštesnes pozicijas policijos struktūrose. Tai buvo žingsnis į priekį ne tik asmeniniame, bet ir profesiniame augime, ir tikiu, kad įgytos žinios ir patirtis padės kurti daugiau galimybių moterims mūsų šalyje.
Už galimybę dalyvauti seminare dėkoju Zarasų rajono savivaldybei ir Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriui.
Servo per Amikeco!