Birštone organizuoti baigiamieji 2015 metų TPA LS renginiai

2015 gruodžio 4 TPA LS generalinis sekretorius Vytautas Jasiulevičius

2015 m. lapkričio 27 d. penktadienio vakarą Birštone, sanatorijoje „Eglė“ (Algirdo g. 14, Birštonas, www.medicalspa.lt) įvyko bendras TPA Lietuvos skyriaus valdybos TPA Lenkijos skyriaus valdybos narių posėdis.

Dalyvavo TPA Lietuvos skyriaus valdybos nariai, TPA Lenkijos skyriaus valdybos nariai, Birštono poskyrio pirmininkas.

Tai eilės metų tradicijas tęsiantis  TPA Lietuvos skyriaus ir TPA Lenkijos skyriaus renginys, puoselėjant ilgametes dviejų šalių policijos pareigūnų ir TPA narių draugystę, bendradarbiavimą įvairiais klausimais.

Dalyviams koncertavo jaunos bet jau profesionalios dainininkės. Dalyviai išgirdo ir „Amigos Para Siempre“ , kuri savo turiniu labai artima TPA draugystės idėjoms…

3O5A7791

Lapkričio 28 d., šeštadienio rytą, kai svečiai iš Lenkijos išvyko susipažinti su Birštonu ir jo apylinkėmis, TPA LS susirinkimo darbotvarkės ir bendraisiais klausimais buvo sušauktas TPA LS valdybos posėdis.

O jau šeštadienio popietę į TPA LS metų baigiamąjį (Kalėdinį) susirinkimą Birštone, sanatorijoje „Eglė“ rinkosi gausus TPA LS poskyrių delegatų būrys.

Susirinkime dalyvavo TPA LS valdybos nariai, poskyrių pirmininkai, stebėtojai, Artūro Troopo stipendijos laimėtojai, svečiai, tarp kurių buvo pirmasis TPA LS prezidentas Ramutis Oleka, Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas.

TPA LS prezidentas Vytautas Pliuskus tarė sveikinimo žodį, padėkojo visiems už aktyvų dalyvavimą ir paskelbė susirinkimo pradžią. Viceprezidentas Ramūnas Matonis perskaitė labai nuoširdžius ir šiltus vidaus reikalų ministro  Sauliaus Skvernelio sveikinimo žodžius. Šiltus sveikinimo žodžius tarė Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Kaip įprasta, buvo prisimintos gražiausios praeinančių metų akimirkos, pakalbėta apie galimybes dar labiau suaktyvinti TPA veiklą.

Prezidentas Vytautas Pliuskus vaizdžiai pristatė TPA XXI pasaulinio Kongreso medžiagą. (Šiek tiek medžiagos skebta anksčiau straipsnelyje adresu: http://ipa.lt/vyksta-tpa-xxi-pasaulinis-kongresas/).

Generalinis sekretorius Vytautas Jasiulevičius pateikė TPA LS metinės veiklos apžvalgą, pasidžiaugė gana ženkliai pakilusiu poskyrių pareigingumu, ypač aktyviai tvarkant TPA narių apskaitą, renkant nario mokesčius už ateinančius metus, pristatė informaciją apie TPA nario pažymėjimų gamybą. Taip pat pasidžiaugė, kad šiuo metu jau daugiau kaip 2000 narių yra sumokėję nario mokestį už 2016 metus. Toks aktyvumas tikrai džiugina, nes buvo galima tikėtis ir blogesnio.

Vytautas Jasiulevičius užmezgė tiesioginio vaizdo ryšio seansą su TPA LS asocijuotų narių grupės Gruzijoje atstovais Irakli Kadagidze ir Davit Datashvili, kurie anglų ir rusų kalbomis pasveikino visus TPA LS susirinkimo dalyvius, padėkojo už jų iniciatyvų palaikymą ir kuravimą siekiant steigti TPA nacionalinį Gruzijos skyrių ir jo narystės pasaulinėje TPA šeimoje.

TPA LS iždininkė Gražina Žekienės pasisakė finansiniais klausimais, pasidžiaugė Kauno poskyriu, kurie pirmieji susimokėjo nario mokestį.

Per kavos pertrauką poskyrių atstovams buvo išdalinta per 1270 jau pagamintų naujųjų pažymėjimų.

Per pertrauką pasikrovę gerų emocijų, dalyviai sugrįžo į salę, kurioje jų jau laukė kiti informatyvūs pristatymai. Šiaulių miesto poskyrio narė Laura Zaleskienė, 2015 metų Arturo Troopo stipendijos laimėtoja, labai vaizdingai ir emocionaliai pasidalino įspūdžiais apie dalyvavimą seminare 2015 m. vasario mėn. Gimborne (Vokietija), kvietė visus aktyviau teikti paraiškas, dalyvauti konkursuose, siekiant laimėti A.Troopo stipendiją.

Utenos poskyrio narys Rimvydas Eidietis pasidalino įspūdžiais apie dalyvavimą jaunųjų policininkų mokimus Legionove (Lenkija), parodė filmuką apie Legionove įsikūrusios Lenkijos policijos mokyklos bazėje vykusius mokymus. Be to Rimvydas pasidžiaugė tuo, kad tapo vienu iš tų laimingųjų, kurie laimėjo Arturo Troopo stipendiją ateinantiems 2016 metams, ir galės dalyvauti seminare Gimborne. Pasidalino mintimis apie tai, kaip svarbu ne tik pritraukti, bet ir išlaikyti visus TPA narius. Svarbu motyvuoti.

Vėliau viceprezidentė Rasa Stasiulaitienė pristatė naujai sukurtą foto filmą apie TPA sąskrydį Mociškėse.

Ignalinos poskyrio pirmininkė Jūratė Pernavienė pristatė 2016 m. TPA LS sąskrydžio vietą, vizijas. Sąskrydis numatomas ekologinėje kaimo turizmo sodyboje “Ievalaukis“, 2016 m. birželio 12 arba 17 dienomis. Pateikė pasiūlymą sąskrydyje nevartoti alkoholio, o vietoje meninės programos pasiūlė organizuoti patiekalo paruošimas visiems sąskrydžio dalyviams.

Prezidentas Vytautas PLiuskus pranešė, kad TPA LS suvažiavimas numatomas 2016 m. kovo mėnesį, galbūt Vilniuje.

Susirinkimo pabaigoje Šiaulių poskyrio narys Arvydas Augas pristatė knygą „ Tarnaujame draugaudami“.

Po neilgos pertraukėlės visi dalyviai ir svečiai rinkosi į šventinę vakaronę, kur kupini dienos įspūdžių prisijungė ir TPA Lenkijos skyriaus valdybos nariai. Ten jau jų laukė Kėdainių senamiesčio choras.

Pristatyta turtinga muzikinė programa, Vakaro kulminacija tapo pirmojo TPA LS prezidento Ramučio Olekos apdovanojimo Tarptautiniu TPA sidabro medaliu. Ramutis Oleka prisipažino nesitikėjęs tokio įspūdingo apdovanojimo, sakėsi būtų pamalonintas ir tuo, kad yra nepamirštas ir kad vienas pirmųjų čia scenoje gauna TPA nario 2016 metų pažymėjimą.

Tada buvo paskelbtos nominacijos „Už aktyvią veiklą TPA ir policijoje“ ir dviem poskyriams bus įteiktos premijos po 250 Eurų bei atminimo dovanos. Ių nominacijų laimėtojais tapo Šilutės ir Rokiškio poskyriai.

Vakaro metu atminimo dovanos buvo įteiktos TPA Lenkijos skyriaus delegacijai, kurie taip pat padėkojo TPA LS valdybos nariams už įsimintiną susitikimą, taip pat ir dienos ekskursiją. Vėliau buvo teikiamos tradicinės metų nominacijos.

Be to specialūs prizai (viešnagė dviem Birštono sanatorijoje „Tulpė“) už asmeninį aktyvumą ir atsakingumą vadovaujant poskyriams ir tvarkant narių apskaitą, pareigingai renkant nario mokesčius, vienijant savo kolektyvus, buvo įteikti Biržų poskyrio pirmininkei Zitai Žalinkevičienei, Joniškio poskyrio pirmininkei Aušrai Jokštienei ir Kaišiadorių poskyrio pirmininkui Alvydui Ramanauskui.

Aktyviausi vakaro dalyviai po Kėdainių senamiesčio choro pasirodymo linksminosi diskotekos aikštelėje…

TPA LS valdyba nuoširdžiai dėkoja visiems dalyvavusiems už šiltą bendravimą, Birštono policijos vadovui ir TPA LS Birštono poskyrio pirmininkui Rolandui Stikliui už didelį indėlį organizuojant tiek susirinkimą, vakaronę, tiek ir svečių iš Lenkijos priėmimą.

Visiems TPA nariams ir jų šeimoms linkime ramaus Šv. Kalėdų laukimo laikotarpio…