TPA LS XVI salės futbolo turnyras

Pradžia: 2019 kovo 22

Pabaiga: 2019 kovo 22

Vieta: M. K. Čiurlionio g. 97, Druskininkai

Varžybų pradžia: 2019 m. kovo 22 d. 11.00 val.
Varžybų pabaiga: 2019 m. kovo 22 d. 15.00 val.
Vieta:  Druskininkų sporto centras (M. K. Čiurlionio g. 97-2, LT-66162 Druskininkai).
Organizatorius: TPA LS ir TPA LS Valstybės sienos apsaugos tarnybos poskyris.
 
Ten pat vyks ir Futbolo turnyro atidarymas.
Futbolo turnyro uždarymo ceremonijos vieta bus patikslinta vėliau.
 
TARPTAUTINĖS POLICIJOS ASOCIACIJOS LIETUVOS SKYRIAUS
XVI SALĖS FUTBOLO TURNYRO
NUOSTATAI
 
Tikslai
Šio renginio tikslas – siekti populiarinti aktyvaus sporto formas, propaguoti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, skatinti vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, TPA LS narių tarpusavio bendradarbiavimą bei tęsti susiformavusias tradicijas tarp TPA LS poskyrių narių.
Dalyviai
Turnyre dalyvauja TPA LS poskyrių komandos, kurias sudaro to poskyrio TPA nariai ir miesto, kuriame yra poskyris, Vidaus reikalų ministerijos statutinių įstaigų pareigūnai. Komandos žaidėjai turi turėti vienodos spalvos aprangą. Paraiškoje galima registruoti ne daugiau kaip 10 žaidėjų. Turnyre taip pat gali dalyvauti TPA poskyrio statuso neturinti komanda ar kita svečių teisėmis dalyvaujanti komanda ( priklausomai nuo komandų skaičiaus).
 
Paraiškos
Vardinės paraiškos atsiunčiamos iki š. m. kovo 15 dienos elektroniniu paštu adresu: vsat.ipa@gmail.com. Paraiškose turi būti nurodyti šie duomenys: TPA LS poskyrio komanda, žaidėjo vardas, pavardė, gimimo metai, TPA pažymėjimo (ne TPA LS nariai – tarnybinio pažymėjimo) numeris. Paraiškoje taip pat nurodomas komandos vadovas (kontaktinis asmuo). Komandos (TPA LS poskyrių), pageidaujančios dalyvauti turnyre, iki 2019 m. kovo 15 d. turi būti pervedusios 50 EUR starto mokestį į TPA LS Valstybės sienos apsaugos tarnybos poskyrio sąskaitą Nr. LT327044060007774460, juridinio asmens kodas 301638770. Nesumokėjus starto mokesčio komandos netenka teisės dalyvauti turnyre. Turnyre dalyvauja ne daugiau kaip 10 komandų (pirmosios dešimt paraiškas pateikusios komandos).
 
Taisyklės
Aikštėje žaidžia 4 žaidėjai ir vartininkas. Žaidėjai keičiasi už aikštės šoninių linijų prie vidurio. Planuojamas rungtynių laikas – vienas kėlinys po 15 min. Kampiniai keliami. Užribis išmušamas kojomis nuo aikštės ribų linijos. Kamuoliui atsitrenkus į lubas, jis atiduodamas priešininko komandai ir išsimušamas užribis. Kampinio, užribio, laisvo ar baudos smūgio metu priešininkų žaidėjas privalo atsitraukti nuo kamuolio ne mažiau kaip 5 metrus. Rungtynių laikas nestabdomas. Žaidėjams gali būti parodoma geltona ir /arba raudona kortelės. Žaidėjai šalinami 2 min. ir jiems parodoma geltona kortelė šiais atvejais:
  • kai aikštelėje vienu metu žaidžia daugiau žaidėjų negu numatyta nuostatuose (baudžiami paskutiniai į aikštę įėję žaidėjai);
  • už kamuolio stabdymą neleistinu būdu („padkatą“, nepateisinamą kamuolio laikymą rankose, tyčinį kamuolio nuspyrimą į sieną ar tolyn po teisėjo švilpuko, nesitraukimą nuo kamuolio to pareikalavus teisėjui ir pan.);
  • už netechnišką ir šiurkštų žaidimą (tyčinį smūgį į žaidėją, šiurkščią pražangą ir pan.);
  • už nesportišką elgesį (tyčinį smūgį į žaidėją, žodžius, įžeidžiančius priešininkų komandos narį, teisėją ir t.t.).
Gavęs geltoną kortelę ir 2 min. pašalintas žaidėjas į aikštelę gali grįžti tik pasibaigus bausmės laikui ir leidus teisėjui arba po praleisto ar įmušto įvarčio. Gavęs raudoną kortelę ir iš varžybų pašalintas žaidėjas negali žaisti tose varžybose. Kitas tos pačios komandos žaidėjas į aikštę gali įeiti tik po 2 minučių leidus teisėjui arba jo atstovaujamai komandai praleidus ar įmušus įvartį.
Už nesportišką žaidimą ar elgesį žaidėjas gali būti šalinamas ir iki rungtynių ar net iki turnyro pabaigos, tai sprendžia turnyro organizatoriai.
Prasižengus vartininko aikštelėje ar sužaidus ranka skiriamas 6 m. baudinys.
Vartininkas kamuolį į žaidimą įveda tik ranka, jis gali mesti kamuolį per visą aikštelę. Įvedęs kamuolį į žaidimą, vartininkas negali dar kartą liesti kamuolio kol kamuolys nekirto vidurio linijos arba priešininkų komanda nebuvo jo užvaldžiusi ar nukreipusi į užribį. Už papildomą vartininko kamuolio lietimą nusižengusi komanda baudžiama laisvu smūgiu iš pažeidimo padarymo vietos bet ne arčiau kaip 6 metrai iki pažeidusiųjų vartų.
Varžybų organizatoriai dėl varžybų taisyklių papildymo ar pakeitimo praneša komandoms atvykus į turnyrą.
Esant neaptartoms nuostatoms, teisėjai vadovaujamasi tarptautinėmis salės futbolo taisyklėmis.
 
Varžybų vykdymo sistema
Planuojama, kad bus sudaryti du pogrupiai po 5 komandas ir nustatomos dvi aukščiausias vietas grupėse užėmusių komandų pusfinalių poros. 1-ojo pogrupio pirmąją vietą užėmusi komanda žaidžia su antrąją vietą užėmusią 2-ojo pogrupio komanda, o 2-ojo pogrupio pirmąją vietą užėmusi komanda žaidžia su antrąją vietą užėmusią 1-ojo pogrupio komanda. Pusfinalio nugalėtojai kovoja dėl 1 ir 2 vietų, o pusfinalius pralaimėjusios komandos – dėl 3-4 vietų. Varžybų vykdymo sistema gali būti keičiami paaiškėjus galutiniam turnyre dalyvaujančių komandų skaičiui.
Jeigu dvi ar daugiau komandų surenka vienodai taškų, vieta pogrupio lentelėje nustatoma pagal tarpusavio rungtynių rezultatus. Jei šie rodikliai vienodi, tai vietą lemia:
  1. didesnis pergalių skaičius;
  2. bendras įmuštų/praleistų įvarčių skaičius (pagal visų grupėje sužaistų rungtynių rezultatus);
  3. didesnis įmuštų įvarčių skaičius;
  4. Už pergalę skiriami 3 taškai, už lygiąsias 1 taškas, už pralaimėjimą 0 taškų.
 
Apdovanojimas
Komanda, iškovojusi pirmą vietą, apdovanojama Laimėtojo taure ir medaliais. Prizines (2 ir 3) vietas iškovojusios komandos apdovanojamos taurėmis ir medaliais. Geriausi žaidėjai apdovanojami atminimo dovanomis. Futbolo turnyras, prizininkų bei geriausių žaidėjų apdovanojimai finansuojami iš dalyvių surinktų starto mokesčių, TPA LS ir TPA LS Valstybės sienos apsaugos tarnybos poskyrio skirtų lėšų.
 
 
_______________________________