Kalėdinė šiauliečių kelionė į Kauno apskritį

2018 gruodžio 19 TPA LS Šiaulių raj. poskyrio pirmininkas Darius Kavaliūnas

TPA LS Šiaulių rajono poskyrio nariai kartu su savo šeimomis vyko į jau tradicija tapusią Kalėdinę išvyką. Šiais metais asociacijos nariai nusprendė aplankyti šventiškai pasipuošusius Kauno ir Birštono miestus, užsukti į Stakliškių miestelį.

Kelionės įspūdžiai prasidėjo Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sode, kuriame vyko biblijos augalų ir atogrąžų drugelių paroda. Pasidžiaugus tropikų klimatu ir aplink skraidančiais įvairiausių spalvų drugeliais asociacijos nariai apžiūrėjo ir lauke esančią botanikos sodo augaliją.

Kita stotelė – Stakliškės. Ar kada pagalvojote, koks alkoholinis gėrimas yra seniausias pasaulyje? Kokį gėrimą vadina Šiaurės Europos vynu, gaminamu iš vandens ir medaus? Tai yra midus. Šis gėrimas atsirado prieš kelis tūkstančius metų, vėliau buvo užmirštas, o dabar vėl grįžta kaip unikalus, ypatingas ir prabangus gėrimas. Policijos asociacijos nariai Stakliškių midaus gamykloje turėjo galimybę susipažinti su midaus istorija ir padegustuoti šio istorinio gėrimo, kuris turi net 6 rūšis.

Aplankius Stakliškių miestelį nariai tęsė kelionę viename gražiausių Lietuvos kurortų – Birštone. Ten aplankytas Birštono mineralinių vandenų bokštas bei Birštono piliakalnis (Vytauto kalnas), kuris yra vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pab. ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų.

 Keliautojai apžiūrėjo Birštono ir Kauno Kalėdines egles. Nuo senų senovės sakoma, visur gerai, bet namuose geriausia, todėl po tradicinės šventinės kelionės grįžus į namus aplankyta ir Šiaulių Kalėdinė eglutė.

 Buvimas kartu mus vienija, sako kelionės dalyviai po kelionės grįžę pilni įspūdžių ir žinių.