PASVALIEČIAI PAMINĖJO KRIMINALINĖS POLICIJOS DIENĄ

2015 29 spalio TPA LS Pasvalio poskyrio pirmininkė Violeta Baltušienė

kelione-i-alaus-kelia1

Gražų spalio 27 dienos vakarą, paminėdami savo profesinę – Kriminalinės policijos dieną, Pasvalio rajono policijos asociacijos Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai, kartu pasikvietę ir asociacijai nepriklausančius savo kolegas, išsiruošė į „Alaus kelią“, į Biržų pakraštyje esančią „Rinkuškių“ alaus daryklą. Ten sudalyvavome vienoje iš daugelio ten siūlomų ekskursijų, o būtent „Sambarių“ ekskursijoje su edukacine programa, 8 rūšių alaus degustacija, karštuoju patiekalu ir prie kiekvienos alaus rūšies derančiomis skirtingomis užkandėlėmis.

Čia visi pamatėme kaip alus verdamas pagal visas moderniausias šiandienines technologijas. Sužinojome, kad „Rinkuškių“ alaus darykla yra tituluojama moderniausia , šimtu procentų lietuviško kapitalo gamykla, kuri 2016 metais švęs savo 25 metų gimtadienį. Mums žavi ekskursijų vadovė Alvyda Tamulėnaitė papasakojo, kad „Rinkuškių“ alaus darykloje vadovai nesikeičia nuo pat daryklos įkūrimo datos- o būtent nuo 1991 metų. Sužinojome, jog alaus daryklą įsteigė tėvas ir sūnus Petras ir Sigitas Kalkiai, bei jų giminaitis Rimantas Čygas. Rimantas Čygas trečios kartos Biržų krašto aludarių atstovas. Mums buvo papasakota, kad pradžioje viskas prasidėjo gyvenamojo raudonų plytų pastate, ir tuometinės daryklos teritorija siekė vos 30 arų. Šiuo metu alaus gamykla išvystyta iki 2 hektarų teritorijos, kur per metus pagaminama ir parduodama apie 12-13 milijonų litrų alaus. Senuosius alaus darymo įrankius irgi galima pamatyti šioje gamykloje, tik jau ne kaip gamybos proceso įrangą, bet kaip čia pat, gamykloje 2011 metais įkurtame ir tais pačiais metais viena sėkmingiausių turistų maitinimo įstaigų Lietuvoje pripažintame daryklos restorane įrengtame muziejuje. Čia, aplankius šiuolaikinę alaus daryklą, ne tik pristatoma daryklos istorija, tačiau galima susipažinti su senąja aludaryste, su jos įranga, su aludarystės procesais, paliesti bačkas, pamalti senovinėmis girnomis salyklą, pamatyti kaip rūgsta naminis alus, netgi paragauti salyklo, kuris tikrai mums patiko, labiau nei kai kurių pamėgtos saulėgrąžos . Tiesa ragavome ir skrudinto salyklo, kurio skonis jau priminė karamelę bei duonos plutą.

Baigus edukacinę programą gamykloje ir muziejuje, ją ekskursijų vadovė pratęsė jau mus susodinusi prie plataus stalo, kur paeiliui mums buvo nešamos degustuoti skirtingos alaus rūšys, prie kiekvienos patiekiama būtent tai alaus rūšiai tinkanti užkandėlė, pasakojama apie kiekvienos alaus rūšies ypatumus, skonio subtilumus, kaip ji gaminama. Išragavome „miežinį“, „alaus kelio“, „proginį“, „seno rūsio“, „sambarių“, „porterį“, „juodąjį“ bei „naminį“. Merginoms labiausiai patiko „proginis“, vyrškąjai pusei labiau prie širdies buvo „sambarių“ alus.

Visas vakaras praėjo linksmai ir jaukiai. Be to galėjome namiškiams nupirkti įvairių lauktuvių , čia pat esančioje „Rinkuškių“ alaus daryklos parduotuvėje, kurioje buvo ne tik suvenyrų susijusių su Biržų krašto aludaryste, bet ir degustacijos metu pamėgto įvairaus alaus, prie alaus derančių užkandžių ir netgi alaus skonio saldumynų . Su puikia nuotaika, bei papildę savo žinių bagažą naujomis edukacinės ekskursijos metu sužinotomis naujienomis grįžome namo.